| andrada_7513 a întrebat:

Deci, pana la urma cine este primul om care a pasit pe luna?

Răspuns Câştigător
| Bubiko a răspuns:

Hai sa-ti zic:
Prima fiinta vir care a calatorit in Univers, in acelasi an, a fost cainela Laika. La 12 aprilie 1961 a zburat in Cosmos astronautul Iuri Gagarin. In anul 1968, trei astronauti americani au zburat de 10 ori in jurul lumii.
In anul 1969, astronautii americani Neil Armstrong si Edwin Aldrin au coborat pe suprafata Lunii.

Nu e luata de pe internet. Am gasit-o intr-o carte si m-am gandit ca-ti este de folos.(FUNDA)

14 răspunsuri:
| pitikaaa a răspuns:

Neil Armstrong

| Hombre a răspuns:

Zgabeaţă Iftodie din Vascauţi să trăiţi.

| Farcas a răspuns:

Neil Armstrong

| Farcas a răspuns:

@Bubiko
De cand cainele ii om?big grin

| Andutsaa a răspuns:

Un nene.thinking Neil Armstrong il chemabatting eyelashes!

| Bubiko a răspuns:

Cainele Laika.

| KlaudyaAddha a răspuns:

Neil Armstrong, un astonaut american.

| darrio2007 a răspuns:

Neil Armstrong.Rusul a fost primul om in spatiu. El nu a pasit pe luna.

| elyssa20 a răspuns:

Neil Armstrong! iar primult om roman pe luna a fost Dumitru Prunariu.:*:*:*kisses

| Enys a răspuns:

Primul a fost un rus desteptilor dupa aia a pasi americanul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu!rolling on the floorAcum, lasand gluma de-o parte, Neil Armstrongwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci fi atenta:primul animal care a fost in spatiu este catelusa Laika, primul om care a mers in spatiu a fost Yuri Gagari si primul om care a pasit pe luna a fost Neil Armstrong. te-ai prins de schema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neil armstrong

| Jolie_6609 a răspuns:

Neil Alden Armstrong este cu siguranta primul om care a pasit pe Luna :). Pentru mai multe informati acceseaza : http://ro.wikipedia.org/wiki/Neil_Armstrong :*.