| Synasy a întrebat:

Departe de lumea pe care o stim, peste sapte constelatii si sapte galaxii se afla o planeta asemanatoare cu Pamantul dar cu sapte tari si sapte conducatori care au fiecarea sapte servitori cu cate sapte maini si sapte picioare. Aceste fiinte se misca de sapte ori mai repede decat sapte oameni, campioni la sapte maratoane (oamenii). Conducatorii reprezinta sapte elemente de sapte ori mai puternice, de cat le stiu cei sapte oameni intelepti.
Nu stiu daca aceasta poveste va avea unul sau sapte finaluri.
In orice caz peste sapte ani noi vom mai fi scris sapte carti cu cate sapte capitole.
Spre incheiere eu va zic de 7 ori "La revedere"rolling on the floor)))))

De cate ori am folosit 7 in "poveste"? laughing
Si cate finaluri are? tongue

17 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

*7* ai folosit o singura data.

Si orice poveste are o infinitate de sfarseli. (depinde de cine citeste si ce vede in poveste)

| Synasy explică (pentru PinkTerror):

Pe unu l-ai nimeti bravo happy

| PinkTerror a răspuns (pentru Synasy):

Si pe al doilea. pentru cu fiecare care citeste poate sa isi imagineze ce sfarsit vrea. asta e frumos la povesti. big grin

| Synasy explică (pentru PinkTerror):

2. cartea/povestea are un final, unul fericit/trist nu conteaza, dar are un final. ce intelegeti voi e alta, dar cartea/povestea are un singur final

| єχcєєℓ a răspuns:

*time de gândire*
îmi aduce aminte de când am luat primul 7 la matematică...

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Ai folosit de 13 ori (trebuia să folosesşti de şapte ori!) şi nu ştiu câte finaluri are. Are?

| Seducatorul a răspuns:

Mi-a fost prea lene ca sa citesc ditamai intrebarea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şasă cai frumoşi.

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Nu le-am numarat si nici nu o sa le numar.tongue

| Smile2BHappy a răspuns:

Ai folosit sapte de sapte ori. Uite asa:
1 2 3 4 5 6 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7.

| MaryWhiteRose a răspuns:

Ai folosit de 18 ori "7" si cu intrebarea de 19 ori iar povestea are un final big grin.

| Synasy explică:

: ) ) ) ) ) ) )

| Synasy explică:

Nu pune cel din intrebare

| Synasy explică:

1. am fplosit 7 o singura dat "va zic de 7 ori..."

| panda01 a răspuns:

19..cu tot cu alea de la intrebari, nu?

| yukicross a răspuns:

Treisprezece de sapte doar in poveste si chiar tu ai zis ca nu sti cate finaluri are povestea, dar eu cred ca are doar unul pe pamantul nostru si sapte pe cel descris de tine.