| lplostonyou a întrebat:

De ce nu cred omenii in extraterestrii,cat de naivi trebuie sa fim noi oamenii sa credem ca in atatea galaxii,constelatii si universuri,noi rasa umana am fi vezi doamne singurele fiinte civilizate,cat de naivi trebuie sa fim sa credem asta, oare chiar suntem picati cu parasutele noi oamenii de nu vrem sa acceptam ca mai exista si alte civilizatii in imensitatea asta de galaxii si universuri?

48 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu vad des extraterestrii, langa clubul de alaturi.
Sunt consumatori de ierburi, au ochi bulbucati si scot nieste sunete (vorbe) neinteligibile.
Si totii se cred superiori, buricul Universului.

| sublime89 a răspuns:

E doar vechea tendinta antropocentrica de care nu reusim nicicum sa scapam. De cand suntem am vrut sa ne credem buricul universului. Pe vremuri chiar credeam ca toate se invart in jurul nostru (Soare, stele, planete etc.) Acum ca am descoperit ca nu e asa, ne-a ranit putin orgoliul, dar tot continuam sa ne agatam de speranta ca poate noi suntem singura civilizatie din univers. Si vom face asta atat timp cat vor lipsi dovezile ca mai exista alte civilizatii altundeva. Si asta s-ar putea sa dureze mult, chiar si pana la sfarsitul speciei noastre. Daca civilizatiile sunt rare, nu le vom gasi niciodata, si nici ei pe noi. Motivul e ca Universul e mult prea mare. Si dupa cate ne putem da seama acum, se pare ca asta e cea mai probabila varianta. Chiar daca ar fi milioane de civilizatii in Univers, s-ar putea ca ele sa fie mult prea putine intr-un cosmos atat de mare, si atunci noua ni s-ar parea ca nici nu exista. Am putea in continuare sa ne consolam cu ideea ca suntem singuri in univers. Dar nu vad ce e atat de placut in asta, pana la urma. Singuri intr-un univers atat de enorm, fara nimeni care sa ne poata ajuta la un moment dat, sau cu care sa schimbam si noi o vorba. E o perspectiva sumbra. Insa cine stie, poate ca existenta altor civilizatii e o perspectiva si mai sumbra pentru noi. Oricum ar fi, un lucru e clar: Universul nu exista pentru viata. Viata e mult prea rara ca sa putem spune asta.

| Dismally a răspuns:

Pana la proba contrarie extraterestrii sun la fel de reali ca si inorogii happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Guvernele si biseica au manipulat incontinu. Marea parte a oamenilor sunt ignoranti, cei mai neinformati se cred cei mai destepti - Duti uaii... daca eu n-am vazt di undi sa egzisti extraterestri? "Desteptii" cred ca primul lucru care l-ar face un extraterestru ar fi sa vina la ei in ograda sa le sparga lemne sau sa le ceara lapte.Sa vedem cine iese la americani, Hillary a promis ca scoate de la naftalina daca castiga, desi toti ne cam mint.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Babornita aia e reptilianca cu sange incrucisat.

Scoate un... de la naftalina.

Daca iese Trump ca ala e om scoate de la naftalina.

| justanotheruser99 a răspuns:

Unii oameni sunt chiar foarte încuiați, chiar daca le aduci n dovezi, ei tot ce vor cred.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ce sa le ceri sălbaticilor de pe planeta asta?
Inca se hrănesc cu cadavre de animale si se imbraca cu pieile lor, exact ca acum 6000 de ani.

| UnBroken2016 a răspuns:

Din cauza religiei. In ziua de azi oamenii religiosi nu pot dormi noaptea ca sunt atei si alte tipuri de oameni care nu cred in zei si rahaturi de genul, imagineaza-ti viata de pe alta planeta. Zei si Dumnezeu si rahaturi de genul sunt specifice planetei noatre, poate alte planete se inchina la "sfanta" capra din curte sau pur si simplu sunt toti inteligenti si nu se roaga la nimeni.

| Dorotheea21 a răspuns:

IAR extraterestrii?!? rolling on the floor
Am sa va testez imediat ''obiectivitatea''!
Un minut! big grin

| Theo94 a răspuns:

Oamenii de rand trebuie mentinuti in linie, preocupati cu problemele lor marunte si de r4hat, de ce ar fi atat de important ca oamenii sa afle de extraterestri acum (civilizatii) nici macar nu avem tehnologiea necesara sa-i descoperim, dar va veni si momentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Fiinte civilizate", so close.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce iti pasa tie de ce exista in cosmos?

| Moryami a răspuns:

Cred ca intrebarea corecta ar fi: cat de naivi trebuie sa fim noi, oamenii, SA CREDEM ca in alte galaxii exista extraterestrii.
Ani la rand de studii, si nu s-a descoperit nimic despre existenta acestor vietati. Daca ar fi existat, nu crezi ca trebuie ca cineva sa fi vazut/auzit/primit vreun semn de la ei?
Chiar iti poti inchipui ca niste creaturi verzi cu corpul acoperit de mazga si cu 3 ochi chiar exista? Sa fim seriosi acum.
O zi buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moryami):

Esti exemplul clar de tiranoid care polueaza Romania, europa, si intrega planeta.

Inclusv comunitatea TPU.

In America anual sunt vazute cel putin 3000 de nave de mici dimensiuni.
In lume sunr vazute pana la zeci de mii de nave anual.

Doar o parte din cei ce vad raporteaza.

Lasama frate cu studiile tale.
Alea sunt facute ca sa indoctrineze si sa manipuleze.

Cine pana mea a zis ca sunt verzi si alte prostii?
Asta e ceea ce iti dicteaza tie guvernele mondiale si ceea ce cred ei ca e bine sa stii.

Creaturile astea vin de la zeci daca nu sute de ani lumina departare.
Uneori chiar mii daca nu zeci de mii si chiar din alte galaxii.

Asta e un cenusiu.

https://www.google.ro/......https?/url

Bucata de roca pe care traiesti tu savantule e in suburbia unei galaxii care este numai una din cel putin 200.000.000.000 intelegi?

Ramai cu convingerile tale de ev mediu...

| Moryami a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce om incuiat la minte. Pe langa faptul mai esti analfabet, esti si naiv. Crezi, frate, ce vrei.
Sunt 100% sigur ca acele nave pe care ''le vad oamenii anual'' chiar sunt ale unor extraterestrii. laughing Pana cand nu voi vedea eu cu ochii mei, nu voi crede. Aa, si chiar daca voi vedea ''o nava'', voi fi convins 100% ca este a unor extraterestrii. (sarcasm)
Treaba asta cu extraterestrii este exact ca si cea cu Dumnezeu,
O zi buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moryami):

Analfabet e tactu ala care te-a facut inapoiatule.

Tu crezi ce vrei si ramai la nivelul de neanderthalian.

| Moryami a răspuns (pentru anonim_4396):

Poftim! Te dai singur de gol ca ai sub 12 ani si ai cont pe TPU. Copil care inca nu a trecut prin toti cei 12 ani de scoala, ca sa nu mai spun si de facultate. Stiti doar sa injurati si sa comentati daca vi se face o observatie.
Vai, ce a ajuns tineretul din ziua de azi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moryami):

Creierul tau primitv nu poate intelege ca bucata de roca pe care traieste e undeva in suburbia unei galaxii si aia doar una din 200.000.000.000...

200 de miliarde de galaxii

Sunt sigur ca nu realizezi ce inseamna asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moryami):

Am de 3 ori varsta ta.

Din pacate te-ai descris mai sus si e interesant ca nu realizezi ce afirmatii faci.

Continua sa traiesti in lumea ta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

A confirmat ce am zis eu ceva mai sus. El vrea sa-i cada un OZN in ograda lui ca el e bossul pe Terra. Iti spun eu ca el nu a iesit din Harlau de cand e.

| Moryami a răspuns (pentru anonim_4396):

Te dai singur de gol prin vocabularul slab pe care il detii. Nu cred ca ai mirobolanta varsta de 84 de ani, daca ai varsta de 3 ori cat a mea.
Eu pur si simplu nu cred in extraterestrii. Nu poti schimba asta nici prin dovezi. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moryami):

Am 33 de ani.

Daca tu ai 28 e si mai trist...

Te crezi unica forma de viata din 200.000.000.000 galaxii.
Cum am mai zis nu realizezi ce inseamna asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

laughing)

| Moryami a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca imi poti arata o dovada a faptului ca aceste creaturi exista, promit eu ca o sa cred.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moryami):

Vrei cumva sa iti aduc unul?

E imposibil pentru ca guverul american detine doar cateva cadavre criogenizate.

Dar iti spun ceva.

Dumnezeu = Extraterestrii

Oamenii de atunci au crezut ca acele fiinte erau zei.

Cine crezi ca a construit piramidele si restul megastructurilor antice?

Crezi ca resuseau salbaticii sa care sute de tone de pistra si sa le urce la zeci de metrii inaltime?

Ai net documenteazate.

Si asa ti-am dedicat mai mult timp decat meriti.

| Moryami a răspuns (pentru anonim_4396):

Dovada ta este Dumnezeu?
Asta este o problema... avand in vedere faptul ca eu nu cred in Dumnezeu.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba. Nu radea ca nu razi bine. Acest individ cu care te muncesti tu este dovada clara ca guvernele nu gresesc cand tin la secret lucruri pentru care multimea nu e pregatita. E prosti si multi. La unu din asta daca ii faci dovada negru pe alb ca insasi el este un hibrid alien face o criza de identitate si un soc psihic, nu mai apuca noaptea copiii si vecinii lui ca ii mitraliaza pe toti. Chibritele nu se dau la copii.

| Moryami a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu e ca si cum eu nu pot sa vad raspunsul tau, stii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Din pacate ca el sunt miliarde...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Moryami):

Uite ca n-am stiut. Dar sa stii ca nu e frumos sa tragi cu ochiul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ce ai zice tu sa te faci ochi si urechi pe niste materiale de specialitate, niste documentare sau ceva?

| Moryami a răspuns (pentru anonim_4396):

Voi doi chiar vreti sa credeti faptul ca exista creaturi schiloade (ca altcumva nu le pot zice) cu ochi bulbucati in aceasta lume? Un sondaj arata ca 83, 9% din populatia lumii NU crede in aceste creaturi.
Da, 83, 9% suntem nebuni, si nu credem in povesti. happy (sarcasm alert)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moryami):

Acel procent reprezinta turma de oi.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Moryami):

Adevarul nu il primeste nimeni decat atunci cand esti pregatit. Si copiii sunt informati despre berze, unii cresc si inca mai cred tot in ele.

| Moryami a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi vine sa plang. Chiar sunt foarte multi naivi, din pacate, in aceasta lume care cred povesti.

| MrUniverse a răspuns (pentru Moryami):

Tu ești prea ignorant pentru Universul ăsta. Ai scris numai prostii în alea (aproape) 8 rânduri.
Cine a zis că extratereștrii arată așa?
Nu am primit niciun semnal din spațiu? Mai informează-te...

| Bogdan_Gabriele_1990 a răspuns (pentru Moryami):

Ummm... Dovezi nu exista din cauza distantelor foarte mari dintre stele, din moment ce fizica impune faptul ca un corp cu masa (orice mai mare decat un foton/neutrino) nu poate sa atinga viteza luminii, iar distanta dintre stele este de cativa ani lumina minim, probabilitatea ca acestia sa ne viziteze este foarte mica. In plus, nu toate stelele au un sistem solar care sa poata mentine viata, totusi. in acelasi mod in care viata a aparut pe Pamant aceasta poate aparea si in alte sisteme solare care ii sunt favorabile

| mihai1342 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ai incerca sa explici unui animal?

| iDarkness a răspuns:

Cand te vei intalni cu un extreterestru atunci sa vii pe TPU sa aiurezi. Ani la rand au avut si inca au loc studii despre "extraterestrii", ca sa vezi, nicio dovada. Treaba cu extraterestrii e asemanatoare cu Dumnezeu. Fratele meu, nu o zic in nume de rau, dar nu mai vorbi daca nu cunosti. Voi cei care sunteti convinsi ca exista extraterestrii, v-ati da viata intr-un pariu? Hai sa fim seriosi.

| Mary012 a răspuns:

Eu sunt sigur ca trebuie sa mai existe si alte fiinte vii in atatea galaxii, universuri.Noi oameni nu avem cum sa fim singurii.Si cand mai reusim si noi sa vorbim? De cand te tot caut si nimic.

| Friday13 a răspuns:

Depinde de la om la om, cum unii nu cred in Dumnezeu nici altii nu cred in extraterestri, inca nu cred ca exista inca dovezi clare sa demonstrezre existenta acestora. Poate exista poate nu exista. Si chiar daca ai avea anumite dovezi, unii oameni nu cred pana nu vad.

| MrUniverse a răspuns:

Pentru că NU GÂNDESC.
Eu nu-i înțeleg pe oamenii ăștia... Cât de ignoranți pot să fie "gândindu-se" că suntem singurele ființe din tot Universul... Sincer, îmi vine și să-i bat laughing)
Una peste alta, mă bucur că ai pus întrebarea asta happy

| DonPedroFantastik a răspuns:

Maicuta Cosmica ne-a prevenit...

| Anonimul444 a răspuns:

Pentru ca inca nu exista nici o dovada concreta a existentei extraterestrilot

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimul444):

Bucata de roca pe care traiesti tu e undeva in suburbia unei galaxii si galaxia e doar una din cel ptuin 200.000.000.000...

Intelegi?

Lasama in pana mea cu dovezile.