| Cryssta a întrebat:

Un barbat merge intr-o seara la o petrecere care de-abia incepuse. Imediat ce ajunge, da peste cap doua pahare din bautura servita, ce contine cuburi mari si frumoase de gheata, apoi se ridica si pleaca. Toti ceilalti petrecareti raman sa se distreze in continuare, pana dimineata. Unii dintre ei beau din aceeasi bautura servita. Toti acesti petrecareti care au baut din aceasta bautura au murit a doua zi, otraviti! De ce nu a murit si barbatul nostru, desi a baut si el din acea bautura? Se stie ca nu el a adaugat otrava in bautura si ca aceasta nu a fost adaugata in bautura dupa plecarea lui. Otrava era...

1 răspuns:
| KaterinkaBoy a răspuns:

Otrava era in gheata. Daca a dat paharele peste cap atunci gheata nu se topise si otrava nu ajunsese in bautura. Sper sa fi dedus corect.