| ultraboy a întrebat:

nu pot sa dorm de cateva saptamani nu mai pot dormi noapte adorm pe la 5-6 dimineata si ma trezesc la 3-4 dupa-amiaza nu stiu ca sa fac sa adorm. spuneti-mi ce pot face sa adorm si scriu intrebarea asta la ora 4:18

Răspuns Câştigător
| alexH a răspuns:

Tu esti bine pe langa mine. Eu de exemplu ma bag la somn pe la 12:00-13:00... ca pentru noapte. Ma trezesc pe la 20:00-21:00 de obicei. Imi fac un dus, mananc, ies afara pe la 23:00. Stau pana dimineata, vin acasa, mananc, vad un film, ascult o muzica, citesc ceva si de la capat. Si asta de cativa ani. Eu practic am inlocuit noaptea cu ziua. Uite, pentru mine singura solutie este sa stau o zi treaz, apoi sa dorm noaptea si sa ma trezesc dimineata ca un om normal. De obicei nu tine mai mult de 1 saptamana, dar macar saptamana aia o traiesc ca un om, si nu ca un liliac.

| Belllla a răspuns (pentru alexH):

Esti vampir?

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Du-te vreo 3 ore pe-afară, la joacă, să vezi cum vi obosit și te culci la 9-10.

| ultraboy explică (pentru Musique):

Pai eu ma trezesc la 3-4 stau 1 ora pe PC si apoi ies pe afara si stau pan la 11-12 noaptea apoi intru in casa si stau pe pc pan la 5-6 dimineata

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Suc de visine inainte de culcare(sau ceva de visine).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e si ce sa-i faci tu esti mai diferit si...

| PotatoMustDie a răspuns:

Stai intens la calculator 1 noapte si o zi, iar seara te culci.

| BiancaBaby a răspuns:

Da-ti cu tigaia incap, si adormi instantaneu

| Chriistos a răspuns:

Sex!

| Duffy10 a răspuns:

Nu dormi 2-3 zile, consecutive. Apoi iti va veni somnul cu siguranta.winking

| EmanE a răspuns:

Puneti ceasul sa sune pe la 9 si trezeste-te dupa care iesi pe afara cu prietenii si fa ceva sa obosesti de exemplu fotbal. Sa vezi ce somn ti se face. Fa asta vreo 2 zile big grin sa te obisnuiesti.