| Fantomatica a întrebat:

``Lumea asa cum am creat-o este un proces al gandirii noastre. Nu o putem schimba fara sa ne schimbam gandirea.``- Albert Einstein
-Credeti in citatul acesta?
-Cum credeti ca ar trebuii sa gandim sa schimbam lumea in bine?
-Daca ati putea crea o noua lume, cum ar ea?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fiecare dintre noi scimbam lumea prin modul cum gandim, prin ceea ce facem etc
cam da, presupun ca in bine, daca as crea o lume sigur umanitatea nu ar avea ce cauta in ia, as crea o lume cu animale asa cum a fost inainte sa apara specia noastra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,lumea este oglinda in care tu te privesti, proiectia gandurilor tale.Intr-o zi mi-a fost furat telefonul, am fost furioasa, insa acest eveniment m-a determinat sa fiu mai precauta.Nu pot iesi pe strada si sa privesc oamenii ca fiind toti niste hoti.O lume noua? Incearca sa intelegi ca, pentru a crea o lume noua, trebuie sa te schimbi tu, nu lumea!

| BadAngel3 a răspuns:

1. Asa cum vezi viata, asa te va vedea si ea pe tine.
2. Poti gandi astfel incat sa iti procreezi tie o lume mai buna. Nu le poti schimba gandirea celorlalti.
3.Mult, mult mai buna.

| InsanitynVain a răspuns:

2. Oricum numai nu cum o facem astăzi, pentru ca aparent gândirea noastră actuală a lăsat o asemenea întrebare să se strecoare in categoria T/A -.-