| Speed99 a întrebat:

Partea 9 din seria mea care nici macar nu are nume.

Am urcat in masina iar apoi Exceel mi-a aratat ceva de necrezut. Inainte sa va spun ce era, trebuie sa va zic ca in fata unde era parcata masina lui Exceel era un fel de garaj. In acel garaj, era Sabre-ul verde (masina cu care a fost omorata mama), iar Robijam si Rectificatorul ii ajutau pe ofiterii corupti Shooty si Anime si pe niste D/S-eri sa o scoata din garaj, ba mai mult : se intelegeau de parca ar fi prieteni de mai mult de 1-2 ani cu totii.
-Speed, am auzit si eu un zvon, n-am crezut, poate nu trebuia sa iti spun. a zis Exceel.
-Tu ai facut ce trebuie! Nenorocitii dracu'...
Atunci mi-am amintit de atacul planuit de Robijam si Rectificatorul la mijlocul T/A-ului si mi-am dat seama ca de fapt era o capcana.
-ASHADOW! Repede, tu du-te si du-o pe Miku intr-un loc sigur! Pentru ca astia vor sa ne omoare pe toti!
-Bine.
-ACUM!
Apoi mi-a dat mie masina ca sa pot sa ajung acolo mai repede. Am ajuns peste 5 minute, era prea tarziu. Ashadow si cu gangsterii T/A erau inconjurati de D/S-eri. Era o ambuscada. Ashadow era ranit. Cand am coborat din masina am inceput sa ii ajut pe T/A-eri sa ii omoare.
-Va rup pe toti! Pe toti! Ati auzit negrilor?!
-Speed e o capcana. ei stiu ca politia va veni, iar ofiterii de politie, Anime si Shooty, ne vor aresta sau omori. mi-a spus Ashadow.
Apoi a venit o groaza de politie. D/S-erii au scapat cu totii. De aici reiese faptul ca ofiterul Shooty le-a zis la politisti sa nu ii aresteze sau sa ii impuste.
Eu si cu Ashadow ne-am predat.

Two days later...
-Hei imputitule, da-mi jos sacul asta de pe cap, nu pot sa respir, te rog! am spus eu.
-Bine... dar doar pentru ca ai spus "te rog".
Si m-am trezit intr-o masina de politie cu Shooty si Anime.
-Hei omule unde suntem?! am intrebat eu.
-In mijlocul pustietatii din Religie (de fapt la vreo 200 de metri mai in fata era un sat) Speed... e frumos, aer curat, oameni buni. a spus Anime.
-Oh nu, Ashadow! Ce s-a intamplat cu Ashadow tampitilor?!
-Ashadow e la racoare, in spitalul din puscarie, acolo este tratat pentru ranile primite. a spus Shooty pe un ton ridicat.
-Tampitii de Robijam si Rectificatorul...
-Robijam si Rectificatorul au facut exact ce li s-a cerut! Asa ar trebui sa faci si tu Speed, daca vrei sa iti mai vezi fratele!
-Du-te naibii, Shooty...

Va urma...
P.S : Nu va mai iau in considerare comentariile rau adresate spre mine, taceti in banca voastra daca nu va convine povestea, stiu ca nu e amuzant, ma credeti chiar atat de psihopat ca sa nu stiu ce-i ala amuzamentul? Doar ca am zis sa fac povestea asta pentru ca este asemanatoare cu ce a patit T/A. Nu mai veniti de pe alte categorii ca sa imi dati mi-e nu stiu ce sfaturi prostesti de ale voastre, pentru ca nu le ascult! Voi nu stiti prin ce a trecut categoria asta si cred ca P.S-ul asta e cel mai lung P.S al meu.

14 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Nu prea ști istoria San Andreasului Bro...
Era "Stupidul de Smoke"
Doar unul nu și Ryder atunci când vorbeai cu Tempeny.

| Speed99 explică (pentru єχcєєℓ):

Eph, acum vrei sa o stiu ca pe o poezie? laughing

| αɴι28 a răspuns:

Deci..Eu cand apar?

| Speed99 explică (pentru αɴι28):

Mda pai... nu mai apari.

| αɴι28 a răspuns (pentru Speed99):

De ce? Nici macar in rol de victima colaterala?

| Speed99 explică (pentru αɴι28):

Ce rost mai are sa te pun daca ne-am despartit?

| αɴι28 a răspuns (pentru Speed99):

Eu mereu privesc partea buna a lucrurilor:
Cel putin n-a fost vina mea.

| Speed99 explică (pentru αɴι28):

*iar incepe*

| αɴι28 a răspuns (pentru Speed99):

*iar incepe cu "iar incepe"*

| Speed99 explică (pentru αɴι28):

Ce tot ai cu mine? Lasa-ma odata in pace.

| αɴι28 a răspuns (pentru Speed99):

Posibil sa-mi placa sa enervez oamenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia astept partea urmatoarebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia ironica e ca tu zici ca scrii o poveste in care arati ce a patit T/A-ul, dar nu faci altceva decat sa mai pui niste gunoi pe el.
Aia de la D/S si de la Religie n-au nicio vina pentru ce se intampla pe T/A.
Categoria asta s-a stricat de tot atunci cand ati facut o gasca si ati inceput sa faceti chat pe la tot felul de intrebari ale voastre, cele mai multe legate de unul sau altul din grupul ala.
Povestea asta a ta e din aceeasi categorie, pentru ca tu iti alegi niste personaje dintre cei despre care am zis si spui ca faci o poveste despre T/A.
P.S Asta e cel mai lung raspuns pe care l-am postat vreodata la T/A si am scris atat pentru ca esti unul din cei de pe site-ul asta de la care ma asteptam la mai mult si care m-au dezamagit.

| HaLoGeNNN a răspuns:

Este uimtor!