| Speed99 a întrebat:

Am revenit cu partea 14 din seria care nu are nume!

Pana la urma, am gasit o oportunitate, eu si cu Exceel, sa ajungem in T/A asa ca am pus-o in aplicare.
Peste 4 ore am ajuns, T/A iar era cazuta in dizgratie... ne-am dus sa il eliberam pe Ashadow iar apoi ne-am indreptat spre baza gangului, doar acolo mai erau cativa gangsteri de pe T/A.
Ashadow, Miku si eu am intrat in casa gangului, iar Exceel s-a dus sa vada ce s-a intamplat cu gasca lui.
Rectificatorul s-a mutat intr-un apartament, iar acolo avea de toate. Religia si cu D/S-ul au facut pace si s-au aliat. Rectificatorul a devenit un D/S-er, in acelasi timp cel mai mare dealer de droguri din T/A si lider al Religiei si D/S-ului.

Au trecut doua zile, Rectificatorul a aflat ca amicul sau, Robijam a murit, ca eu si cu gasca ne-am intors pe T/A si ca pe Ashadow l-am eliberat de la racoare. Atunci a inceput sa isi puna gangsteri de pe Religie si de pe D/S in blocul sau, ca sa il apere.
In casa gangului T/A se purta o discutie.
-Hei, este timpul pentru Rectificatorul! am spus eu catre Ashadow.
-Da desigur, hai sa ne ducem dupa tradatorul ala. a spus el apoi am pornit catre blocul lui Rectificatorul.
Cand am ajuns acolo (cu masina) i-am zis lui Ashadow ca ma duc eu la el, singur (eu nu stiam ca Rectificatorul are in bloc o groaza de gangsteri rivali).
-Cum spui tu, fugarule. mi-a spus Ashadow zambind.
Cand am ajuns acolo a fost un adevarat obstacol sa trec de toti D/S-erii si gangsteriii de pe Religie.
Eram in fata usii lui Rectificatorul.
-I-a uite pe cine avem aici... am spus eu catre Rectificatorul care se juca la consola.
-Hei Speed taci dracu'! Nu ma pot concentra din cauza ta!
-Omule...
-Stiam ca o sa vii aici, Speed. iar apoi s-a ridicat si cand a fluierat odata au aparut si mai multi D/S-eri. Cand ca printr-un miracol i-am omorat pe toti, a venit randul si pentru Rectificatorul. I-am tras 5 gloante in piept (avea vesta anti-glont, dar totusi, l-am atins un pic cu gloantele alea) si a cazut pe jos, langa niste bani.
-Omule, de ce ai facut asta? Cu totii te credeam un prieten adevarat amice...
-Omule tu nu vei intelege nici odata! Banii m-au controlat, drogurile, femeile, n-am putut rezista...
Apoi a murit.
-Rahat omule... am spus eu.
Apoi a aparut Shooty.
-Speed, omul meu! I-a spune-mi tu mie, mai intai drogatul ala de Robijam, apoi tampitul ala de Anime, iar apoi grasul asta?
-Ce mai vrei de la mine?! am spus eu.
-Ce vreau? Banii aceia de langa Rectificatorul. mi-a spus el indreptand un Spaz (un shotgun foarte bun) spre mine. apoi, mi-a aruncat o valiza goala. Umple aceasta valiza cu banii aia, Speed! Hai, ca n-am timp, acum toti oameniii stiu ca sunt un corupt asa ca trebuie sa scap de aici cu cati mai multi bani si sa fug in alta categorie...
-Omule, drogurile te-au distrus si pe tine si pe toti din T/A! am spus eu aruncand inapoi valiza plina cu bani spre el. Ashadow! am continuat eu.
-Unde?! a spus Rectificatorul si a inceput sa traga in toate partile. Hei jegosule nu e nici un Ashadow aici! Te tii de glume proaste! apoi cand a iesit din bloc l-a vazut pe Ashadow si l-a rapit, iar dupa a luat o masina de Pompieri (cu tot cu Ashadow). Eu am luat o masina si m-am dus dupa el.

Va urma...
Deci urmatorul episod este finalul.

6 răspunsuri:
| Sophieeeeeee a răspuns:

Rectificatorul... a inviat? :O

Marfa!winking

| ??c??? a răspuns (pentru Sophieeeeeee):

Rectificatorul e Tempeny...

| Sophieeeeeee a răspuns (pentru ??c???):

Ma refer la ultima replica happy

"Tempeny"?

| ??c??? a răspuns (pentru Sophieeeeeee):

Plagiază grand theft auto san andreas.Rectificatorul îl joacă pe Tempeny, polițistul corupt de droguri.

| Sophieeeeeee a răspuns (pentru ??c???):

Aaa happy

| Speed99 explică (pentru ??c???):

De fapt Shooty il joaca pe Tenpenny :-s la replica aia : "-Unde?! a spus Rectificatorul" de fapt este Shooty. Ups. laughing