| NobodyComparesxx a întrebat:

Perle profesorii >: Ăhă.laughing Deci am chef să râdlove struck Care îmi dă și mie niște perle de profesori? dar reale, sau întîmplări amuzante la școalăhappy Funditsăălove struck

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Profa de isto cand e galagie in calasa: "Gastele au salvat Roma, dar voi pe cine salvati?"
La optional marele orase ale lumii prezinta o grupa despre New York si la sfarsit au pus Empire State of Mind Jay Z si Alicia Keys si un coleg din sparete(care e afon total) incepe la refren Neewww York Neeewwww York, cei din spate nu mai puteam de ras, eram rosii la fata si ceilalti se uitau la noi si nu intelegeu ce avem, ca profa se uita asa de fascniata la video.
Profu de latina cand ne intreba ceva in clasa sau cand ne aducea testele: "Copii lui tata, imi vine sa va sucesc gaturile!"
Profa de franceza are o relatie foarte speciala cu peretele din spatele clasei si cu fereastra, sta si se uita si pune pe cine isi aduce aminte cum il cheama.
La tic ne-a pus sa facem un proiect pe grupe in publisher si eu am ajuns cu o colega si cu colegul care canta, si am facut noi tot ce era de facut si mai avem de pus niste oferte de reduceri din luna noiembrie, eu si cealata fata ne gandeam si el zice ca daca cumperi nu stiu cati metri de pavele ai un pitic gratis, noi du-te de aici cum sa scriem asa ceva, mai a incercat el de cateva ori si se trezeste in mijlocul orei zicand tare " Eu vreau un pitic gratis!"
Profu de muzica te face sa te razi numai cand il vezi ce mutra are, prima ora anul asta vine cu orga cu antichitatea lui de casetofon si in timpul auditiei era cam galagie, opreste muzica si incepe sa ne vorbeasca despre rock si la un moment dat face: Stiti de ce se asculta rockul tare? Nu stiti ca va intrat in cap ca, gandacul de colorado!(nici acum nu stiu ce a vrut sa zica)
La ora de religie, marti prima ora, jaluzele trase, curentul nu functiona ca nu stiu ce s-a intamplat, si profa vorbea la catedra si deotada se aude o muzica rock foarte tare ne-am trezit toti nu stiam ce se aude, cand colo era telefonul profei.
Profu de economie cand aduce lucrarile sta si le freaca vreo juamte de ora dintr-o mana in alta si dupa incepe acum o sa le impartim pe categorii: categoria care s-a alturat lui Richard, categoria care s-a straduit sa greseasca tot si le-a reusit, categoria care la fel sau straduit dar ghinionul i-a facut sa gaseasca niste raspunsuri corecte, categoria care a au reusit sa citeasca in timpul orei ceva, categoria care a mai vazut culoare caietului si categoria care are habar pe ce lume traieste.
La romana intr-o zi preda profu foarte repede, a deschis usa si el a trecut pe langa mine in spatele clasei dar eu nu l-am vazut dupa ce am terminat de scris ce a dictat dasul, colega mea de banca ma inghionteste si zice destul de tare : ai vazut ce bine arata profu si ce bine ii sta cu culoare asta? Eu : Da, chiar arata super.
Profu din spate: Continuati ca mie unu imi place.
Eu si ea ne-am facut rosii si restul clasei era pe jos de ras.
Cand s-a facut un concurs cu maculatura o clasa de langa noi au oprit o cutie de hartie si au facut din ea un om, au umblat in ziua aia dupa bani prin cateva clase ca sa ia scoci si lipici, si dupa ore ne-au chemat pe cei care am dat bani sa vedem ce au facut cu ei, au facut un om de hartie, l-au imbract, iau pus sapca ochelari de soare, pantaloni de traning, niste tenisi, si sus i-au dat un tricou alb si sacoul unui care avea varast de vant si nu venea la scoala{aveau celelate chesti deorece aveau sportul in ziua aia} lau pus in ultima banca si lau botezat Tudor Mihai, si majoritate profesorilor cand il vedeau cei cu tine? Nu ti-e rusine sa stai cu ochelari aia de soare si cu sapca in cap? Cred ca majoritatea au cazut in plasa asta.

Sau la chimie intra 10 cei din spate au scris pe o foaie : "Uite o talpa pe tavan" pe partea cealata teapa da mai departe si vedeai din spate cum toti ridica capu pe rand, in fine vede profa si citeste si numa o vezi si pe ea ca ridica capu si face : Unde o vedeti? :))
Cel mai tare e orarul nostru de pe avizer din clasa, nu am o poza sa iti arat: dar scrie asa : romana si pe langa scrie F la ceasuri B la antebrate,{adica fetele se uita la ceasuri si baieti la muschii lui} T.I.C =FB si biliard, economie=nightmare, geografie= cum sa nu te imbraci si in alta zi scrie, reflectoare{aici se refera la faptul ca profa are o agrafa de par cu niste pietre extem de mari}, religie :Richard vs Profa, mate :obositi/teza/test{deci ne lasa in pace}In loc de germana scrie neamta, sociologie= ce`i asta?, istorie= dicteaza descreerata, dirigintie=uniforme si mizerie{asta e cam tot ce ne zice} engleza=2 ani Juravle si la ora urmatoare de engleza : suntem varza! muzica: e plin de semne de genu :))=)) pe langa si optional geografie =somn/Sahmat.

Cama tate imi aduc aminte.

13 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Cel mai tare banc cu profesori:
Să nu ai profesori!

| oOSaritaOo a răspuns:

,,Iarna asta vreau să mă îndrăgostesc din nou``, spusă de profa de franceză, care are peste 40 de ani. laughing Și i-a spus asta unui coleg rolling on the floor

| ÐÿÅ a răspuns:

Anul trecut mi se pare am avut o doamna nebuna rau!
A spus odata "cine se simte prost sa vina langa mine!" laughing
Sau mie una mi se pare amuzant cand profesorii zic (aici in cazul meu) :" voi sunteti 30 de cretini, eu sunt unul singur!" sau "eu nu pot sa-mi tin orele pentru ca la voi e pauza in timpul orei mele. " laughing
Odata domnul de optional : " v-am jignit eu vreodata, tampitilor! " laughing
si multe altele, dar pe astea mi le amintesc!

| al3xander a răspuns:

Pai nu stiu daca e foarte amuzant insa profesoara mea de limba romana din 5-8 era cam analfabeta (chiar daca se lauda ea ca e profesoara cu gradul intai). intotdeauna spune "in cate suntem astazi?", "ghiveta". numai zic ca odata se laudau niste colegi ca ei au o gramada de bani si ea a zis ca, citez "nu conteste daca nu ai creier".

| LittleSue a răspuns (pentru al3xander):

Cred ca ai confundat "analfabeta" cu "ironica".

| al3xander a răspuns (pentru LittleSue):

Nu era ironica, crede-ma ca 4 ani am facut cu ea limba romana si o cunosteam destul de bine. era isterica si avea probleme psihice. numai zic de cate ori ne brusca

Răspuns utilizator avertizat
| Aneurysm a răspuns:

Râdea unu' odată în ora de mate şi proful îl întreabă "ce-i mă aşa amuzant?", ăla zice "nimic, asta e faţa mea", iar el după "aha... nasol". Mai e proful de istorie spune orice cuvânt care începe cu e, "ie". Mai ales când zice "Ieuropa" mă simt de parcă cineva m-ar viola cu un penis de struţ în ureche. Also, discuţie cu profa de info:
- Mâine ce ore aveţi?
- Mate, info, chimie,...
- Aha, şi v-am dat temă la info, nu?
- Da.
- Ok, atunci mai luaţi fişa asta (la TIC) cu exerciţii şi mi le rezolvaţi până mâine.
- Dar doamna, nu mai avem timp c-avem test la mate mâine şi trebuie să mai învăţăm.
- Nu-i bai, ajungeţi acasă, mâncaţi şi faceţi fişa.
- Dar nu avem deloc timp.
- Nu e mare lucru. Ajungeţi acasă, mâncaţi şi faceţi fişa.
- Doamnă profesoară, nu înţelegeţi că după ce că avem temă la info, test la mate şi încă o grămadă de lucruri de făcut ne mai daţi fişa asta, care ar trebui miercuri de adus?
- Oh...
*awkward silence*
- Păi în cazul ăsta aduceţi fişa mâine.

| piratuu a răspuns:

Profa de mate: Cine n-are trusa de geo la el, poate sa plece. Si aproape toată clasa a plecat rolling on the floor
Profa de bio: Ia taceti, SALBATICILOR! (a tipat si de-asta am pus Caps Lock)
La sport, ma miram de ce dansau colegii, era o melodie greceasca care era ringtone-ul de la telu profei.
Profa de muzica, după ce ne da pagina cu cântecul (avem in manual niste melodii vai de mama lor) începe sa cante, radeam toți de ne-am inrosit fetele, zici ca i-a pus cineva un cui in c*r femeii. Canta atât de nașpa încât ne scartaiau urechile (Aaaacuuu ori niiiiciiiooodaataaa traaaieesssteee-ti alta soaaaarta)

| AnyAnA99 a răspuns:

Dna de englishhh:Mai vrei un 3? Nu, ca. sti prea multa engleza! Clasa a 3a! 3 la toata clasa!

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Stateam eu cu capul pe banca si zice profa de engleza prezenta, ajunge la mine, Cristina. unde? ce sa intamplat.toata clasa a cazut pe jos de ras.si mai am.eram in parca sus la topogan si o fata de vreo 7 ani statea jos in fata mea si eu scuip fara sa o va si o vad ca fuge la masa si zice:mama ploua.)))))

| LoveDreamsxdd a răspuns:

Pai...profu' de istorie zice " Ridica-te ma nemernic'o in doua picioare ca nu esti animal", "Maine vii cu mama ta la scoala", "Ai invatat ceva pentru. astazi?","Adu'o pe mama ta la scoala sa vada ce copil prost are laughing ".In gandu meu: Da frate nenea profa da tu la ora 2 noaptea cand sforai eu iti invat muzica ta laica medievala si dimineata o repet din nou, si la pranz ma intrebi de ce dorm pe bancathinking

| NothingToEat a răspuns (pentru LoveDreamsxdd):

Vaiiii... ce greu e sa scrii ce spune tequila intr-un videocliplaughing
Get a life man