| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut fratilor.
Sa facem un exercitiu de imaginatie.
Daca un om oarecare, un miliardar ar vrea sa cumpere planeta pamant cat credeti ca ar costa sa o cumperi?
Probabil mult mai mult decat noul model de iphone cu siguranta.

Răspuns Câştigător
| immaBeast a răspuns:

Este imposibil sa se intample asa ceva, terra este deja detinuta de un grup de oameni corupti, oameni care creeaza bani.
Hai sa-ti explic mai bine.
Fac si eu tot un exercitiu de imaginatie.
Eu detin o fabrica de facut bani, da?
Deci eu creez banii.
Vine cineva la mine si spune ca imi da 100 de miliarde de euro pe fabrica mea de facut bani.
Ce fac, imi vand fabrica de facut bani...pe bani?
Nu, nu o vand, eu detin deja o fabrica de facut bani, de ce as vinde fabrica de facut bani pe bani? Cand pot sa-mi fac singur mii si mii de triliarde de euro ( am pus euro ca un exemplu ).
Asa este si cu planeta noastra, cei care detin planeta asta au deja puterea absoluta, ne-au prins in jocul banilor, n-avem cum sa-i dam jos pe ei si sa vina altcineva mai bun.
Bine... avem cum sa-i dam jos, dar asta inseamna sa se trezeasca toti oamenii la realitate, ceea ce este absolut imposibil ( cel putin pentru. moment, poate in viitorul indepartat oamenii vor fi mai inteligenti, poate isi vor da seama ce se intampla cu adevarat, poate... )

5 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Imi voi lua noul model de Iphone. laughing Cand fac bani, am 3 milioane.

| RareşTPUro a răspuns:

Cateva triliarde de euro ar putea costa tot globul pamantesc...
iPhone nu e asa scump (pentru mine ca sunt fan Apple si imi place) ca sa compari intregul pamant cu un telefon. Pentru altii poate este scump si nu prefera iOS.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil mai scump ca Bugatti Veyron cu siguranta.No,nu are cum,e un pic mai scump ca un iphone,depinde acum, daca ai minute, si ceva net, e discutabil, ca se pun si alea.
Costa extrem de imposibil.

| AinştainIsBack a răspuns:

Cand statul va avea altceva ce sa detina si mai important decat Pamantul, cum ar fi toate planetele din acest sistem solar si alte planete din alte galaxii, probabil Pamantul va avea un pret.