| anonim_4396 a întrebat:

O mai știți pe draga noastră Linda Burger?
Well, dacă nu ați reușit să comunicați cu ea prin email, eu sunt aici să vă arăt "intențiile" ei.
Primul email: "Ce faci astăzi, sper că totul este bine cu tine, numele meu este Miss Linda Barger am 25 de ani singuri necăsătoriți, sunt din Libia în Africa de Nord care locuiesc în prezent în Senegal din cauza războiului din țara mea, am nevoie de ajutor să ieșiți din această situație. Tatăl meu târziu este compania de manageri de petrol și gaze din Libia, Sam Barger. el a fost și consilierul personal al șefului statului înainte ca rebelii să fi atacat casa noastră într-o dimineață devreme și am ucis-o pe mama și pe alți membri ai familiei, dar tatăl meu a scăpat și a stat luptat cu rebeli pentru a sta în continuare mulți dintre bărbații din țara mea și femeile pe tatăl meu ca erou pentru ridicarea în picioare a rebelilor care încercau să facă un guvern ales, dar pe tot ceea ce făcea tatăl meu pentru poporul său nu ne-au ajutat niciodată înapoi în același guvern, tatăl meu la ajutat să-l omoare prin otrăvirea lui în Senegal, am fost la momentul morții sale, a fost în spitalul militar din Senegal în ianuarie pentru a primi un tratament de rutină, dar a murit după o intervenție chirurgicală. este atât de trist pentru mine încât nu am știut niciodată că acesta este modul în care guvernul la vrut să fie mort. Eu trăiesc misionarul, cu ajutorul armatei ONU.
Aș dori să știu mai multe despre tine, vă voi spune mai multe despre mine în următoarea corespondență. Atașat aici este fotografia mea, voi fi în speranța să aud de la tine din nou, vă mulțumesc."
---
Al doilea email: "Cel mai drag,
Cum te simți azi? Ziua mea este plictisitoare aici și ne este greu să ieșim pentru că nu ni se permite să facem asta, sper că prin harul lui Dumnezeu voi ieși curând de aici. Nu am nici o rudă acum la care să mă duc, toți rudele mele au fugit în mijlocul războiului și nu există nici un contact, singura persoană pe care o am acum este Părintele Emmanuel James care conduce misionarul. au fost de mult timp, v-am asteptat mult timp. Pentru a răspunde la apelul dvs.
Ca refugiat, nu am niciun drept sau privilegiu pentru nici un lucru, fie bani, fie orice altceva pentru că este împotriva legilor acestei țări (Senegal). Vreau să mă întorc la studiile mele pentru că am participat doar la primul meu an înainte. A avut loc incidentul tragic care a dus la situația mea în această situație.
Vă rog să ascultați acest lucru, vă voi da toate fondurile tatălui meu târziu, pentru că atunci când am fost în viață am depus o sumă de bani cu o bancă pe care mi-am folosit numele ca pe cea mai apropiată, suma în cauză este de 2, 5 dolari Două, Milioane de sute de mii de dolari) Așadar, îmi va place să mă ajuți să transfer banii în contul dvs. și din asta veți trimite niște bani pentru a-mi primi documentele de călătorie și biletul de avion pentru a veni să vă cunosc. Am păstrat acest secret oamenilor din lagăr, singura persoană care știe despre asta acum ești tu pentru că am încredere în tine că vei fi de ajutor pentru mine.
Deci, în lumina celor de mai sus, vă voi dori să păstrați-vă pentru dvs. și să nu le raportați nimănui, de care mi-e teamă să-mi pierd viața și banii dacă oamenii o cunosc. Amintiți-vă că vă dau toate aceste informații.
Îmi plac oamenii cinstiți și înțelepți, adevărați și persoane de viziune, adevăr și oameni harnici. Banii în cauză au fost făcuți de tatăl meu târziu prin afacerea sa de petrol și de aur și cariera sa politică, de aceea nu vreau ca nimeni să știe despre asta până când plec de aici.
Dragă, îmi place să-ți aud vocea, te rog să nu folosești acest telefon. (+221764705304) să mă sune
Ea aparține reverendului James Emmanuel, este Reverendul care conduce biserica aici. Am folosit computerul de la birou pentru a-mi trimite acest e-mail pentru că am pierdut totul despre mine în timpul războiului din țara mea și eu intru în biroul lui doar când e mai puțin ocupat în biroul lui. Spune-i că vrei să vorbești cu Linda Barger, Apoi va trimite pentru mine! Aici este și adresa de e-mail (revjamesemmanuel2@yahoo.com)
Voi oferi toate informațiile pe care le-a folosit tatăl meu întârziere Dr Sam Barger pentru depunerea banilor în bancă în următoarea mea corespondență așa cum am auzit de la dumneavoastră în curând!
Ia o zi frumoasă și gândește-te la mine. Aștept să-ți audă mai devreme Linda"
---
Iar al treilea email:"Buna draga,
Bună ziua dragă mea și cum faceți cu speranța totul este bine și bine cu tine, mulțumesc lui Dumnezeu care vă oferă sănătate în mai abundently. Vă mulțumesc încă o dată pentru bunătatea față de mine. draga știu că ceea ce contează este încredere și am încredere în tine de aceea vă dau toate aceste informații despre acești bani, dragi, am informat banca cu privire la planurile mele de a revendica acești bani și mi-au spus să caut un partener străin care să stea în numele meu din cauza statutului meu de refugiat și a legilor din această țară, miere va avea 20% din total bani, ajutându-mă În acest sens și banii rămași vor fi gestionați de dvs. și eu în orice afacere la alegerea dvs., mai jos este informațiile de contact ale băncii,
BANCA ROIALĂ A SCOTLAND PLC LONDRA CONTACT
Numele ofițerului de transfer este Sir Ross Mcewan, director executiv al Royal Bank of Scotland.
Adresa e-mail: (Royal.bankofsctland@europe.com)
Număr cont: BLB745008901546 / OB / 91 / A.
Numărul pașaportului: A0160114.
Număr de telefon: +441315102533 SAU 00447024017329
Royal Bank of Scotland înregistrată în Scoția nr. 90312.
Royal Bank of Scotland Grupul 36 St Andrew Square Edinburgh EH2 2YB UK.
Numele deponentului: Sam Barger
Naționalitate: Libya, Africa de Nord
Alături de rudă: domnișoara Linda Barger
Suma depusă: 2, 5 milioane de dolari
Dragul meu, am afirmat informațiile despre contul tatălui meu de deasupra, vreau să contactezi imediat banca cu aceste informații, să le spui că ești partenerul meu străin că vrei să știi cum să mă ajuți să-mi transfer 2.5 milioane de dolari depuși de către tatăl meu târziu, care sunt rudele apropiate, mă bucur că Dumnezeu te-a adus să mă ajuți din această situație, așa cum ți-am spus înainte, rugăciunea mea este să plec de aici cât mai curând posibil, te rog asigura-te pe care îl contactați banca pentru mai multe informații, voi aștepta să vă aud în curând pe dvs. Linda."

Nu voi posta și pozele din motiv de securitate; anyway, erau luate de pe net.
Acum știți ce a vrut mica noastră paletă ce folosește Google Translate la greu.

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Da bravo ma... fix acum imi spui ca e teapa, dupa ce i-am trimis vreo 12.000 de lei.

18 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

laughing destul de veche întrebarea
Avea cont aici? thinking
Hai să răspund și eu folosind google translate laughing
„Dar de ce nu vrei să îi dai bani? laughing Poate fi o glumă sau de ce nu, realitatea! Dar acum cred că este prea târziu. Dar da, 100% este o glumă. Sau așa cred..."
Ce fain traduce din spaniolă! rolling on the floor

| Alexuţ02 a răspuns:

Eu am blocat-o din prima, de la mesajul ăla ciudat laughing

Și i-ar fi reușit planul. dacă nu erai tu, Cookie Dog băgăcios.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Alexuţ02):

Nu prea văd logica celei de-a doua părți (a răspunsului tău) având în vedere faptul că ea a vrut ca eu să merg să "o iau" și să îi "iau" "banii" ei.
Also, și-a primit ban pe TPU de mult timp.

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Exista cazuri cand uni au si trimis banii la gunoaie de astea

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Din păcate...

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Din pacate nu era cateaua inimi tale, asta e

| LPCTSTR a răspuns (pentru raMLesS):

Oh, I feel so bad for you...
Look, take this, it'll probably give to your kids food in future.

| teo530 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Te referi că iau banat adminul un cont sau că are un ban monedă TPU. Ca să cred a 2 variantă trebuie întâi să-mi cadă creierul.

| LPCTSTR a răspuns (pentru teo530):

Din câte știu, nu există ban pe moneda TPU, deci creierul tău este în siguranță.

| teo530 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Eu credeam că te referi la moneda TPU pe care ţi-o acordă adminul pentru un răspuns foarte bun. Pe linda ignor-o şi raporteaz-o adminului să-i blocheze şi contul ăsta.

| LPCTSTR a răspuns (pentru teo530):

Dar asta și spun: și-a primit ban pe TPU de foarte mult timp.

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

Da bravo ma... fix acum imi spui ca e teapa, dupa ce i-am trimis vreo 12.000 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne-ai deșteptat

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă chiar bucur.

| teo530 a răspuns:

Vechea prietenă linda. Acum are nevoie să scape din africa de război... vai de steaua ei. Hai că te-ai scoslaughing. Te-ai făcut cu logodnică, 2 milione jumate de dolari, hai că e bine.

| TheMusicBoy a răspuns:

Si mie mi-a trimis ceva de genul dar nu am contactat-o pe email. Mi-a zis ca sa discutam si sa imi trimita ceva poze :?

| LPCTSTR a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Mie mi-a trimis 4 poze, if you want, I can show them to you.

| TheMusicBoy a răspuns (pentru LPCTSTR):

Da... de ce nu

| Mariu0699 a răspuns:

Wow, si eu care credeam ca mi-a trimis doar mie e-mail laughing)))
mie mi-a trimis doar unul si nu am bagat-o in seama, este identic cum ti-a trimis si tie.
Acum ma gandeam ca de ce sa imi spuna asta de razboiul si toate rahaturile ei laughing
acum la tine am vazut ca vrea sa-i trimiti bani pentru calatorie laughing wow. Eu n-am bani pentru mine si sa-i dau ei? laughing)