| GolopențaAdrian a întrebat:

Serbia este o tara mai bogata decat Romania?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Ca resurse, nu. E mai bogata prin faptul ca oamenii sunt mai harnici.

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

Si Bulgaria este?

| Salontanul a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu prea stiu multe de Bulgaria. Cu sarbii si ungurii am mai avut tangente.

| Salontanul a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Multumesc!

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

Cu placere!

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Romania este o tara bogata doar ca cei care locuiesc pe aceste taramuri nu au inteligenta sa o valorifice, asta e, daca erau aici vreun popor germanic te asigur ca era total altceva, dar asta e

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Dar Turcia este mai bogata?

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ca Romania? nu

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Cand spui tara bogata la ce te referi?

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Din punct de vedere financiar al infrastructurii si resurse

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ai impresia ca in tariile alea nu sunt persoane sarace? ce importanta are chestile, 10% din populatia lumii detine 75% din bogatile lumii, daca ai sta intro tara cu astia ai fi bogat? pe mine nu ma intereseaza bogatile tarii si omul ala cum o duce asta e important, uitate la tarile nordice nu au rezerva naturale dar sunt bogate

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

N-am zis ca nu sunt saraci dar daca sunt mai putini

| Aberdeen a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Turcia este mai bogată decât Romania din punct de vedere financiar. Și foarte interesantă, este una din țările în care merită să călătorești! Da, turcii nu o duc rău...