NOname
| NOname a întrebat:

Silicoanele nevestei nu sunt un bun comun? În cazul divorţului se împart şi ele?
Băieţii, voi pe care l-aţi alege? Stângul sau dreptul?
Iar implantul de beri în burta bărbatului e tot un bun comun?
Mai ştiţi şi alte bunuri comune neimpartibile (în afară de copii, că de ei ştim cu toţii)?

22 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

AlexC, bine zici! Bărbaţii sunt mai generoşi, dragii de ei. I-ar ceda femeii şi bronşita lor cronică, şi biletele necâştigătoare la loto, şi ratele la bancă, şi toate golurile nemarcate la fotbal...

Dar cu alea neimpartibile totuşi cum rămâne? Care mai sunt?
A, şi, nu mi-ai spus, stângul sau dreptul?batting eyelashes

NOname
| NOname explică:

petruclaudiu78, hehe, las' că-l chemăm pe Ioandelasal de la "Legislaţie, Politic & Social" şi se rezolvă.winking
Dacă nu vine Mohamed la munte, vine muntele le Mohamed.
"Copiii nu sunt bunuri, dar uneori parintii divortati ii privesc ca pe niste bunuri comune impartibile".
Aici băteam şi eu.

NOname
| NOname explică:

Mmmm, Kronstadt, romanticule!

Când ne chemi la nuntă? Că de la mireasă am primit deja o invitaţie.batting eyelashes

Chiar! Ce te faci cu o naşă blondă?hee hee

NOname
| NOname explică:

My-Nightmare, cu ce ocazie?
Îţi lipseşte burta sau o vrei mai mare?hee hee

NOname
| NOname explică:

Måяlå, mulţam!

Răspuns, ceva?
Măcar zi, stângul sau dreptul? Sau nu eşti pretenţios?batting eyelashes

NOname
| NOname explică:

Hârciog, bună idee!
Aşa poate nu se va mai ajunge nici la divorţ...winking

| AlQaeda a răspuns:

Eu licitez pentru silicoanee *bun* *bun**bun*
sau stai! nu era licitatie? straight face

Răspuns utilizator avertizat
| harciog a răspuns:

Nu stiu ma, silicoanele ca silicoanele, dar la implantul de beri as fi dracul si nu as avea pretentia sa-mi dea vreo despagubire ci l-as f...e in sport pina i se topeste toata burta.

Răspuns utilizator avertizat
| Aislinn a răspuns:

Eu vreau o bere

Răspuns utilizator avertizat
| MissDelevingne a răspuns:

Daca vei avea vreodata îngerul acela de barbat/femeie alaturi de tine parca nu ti-ar mai trebui nici un divort! toata viata cu acea persoana pana la momentul crunt...in care zilele de fericire cu acea persoana pe care ai iubit-o se sfarsesc pentru ca moartea aia rea te desparte crying dar pana atunci... daca iubesti persoana,ii vei fi alaturi toata viata

vorbesc la modul general...ah persoana aia buna,iubitoare,frumoasa, inteligenta, atenta happy

| AlexC a răspuns:

Da, implantul de bere in burta e cea mai mare descoperire de la farduri incoace. Noi dam banii pe bere ca sa fiti voi mai frumoase.
Ce farduri? Ce silicoane? Dupa cateva pahare orice femeie e frumoasa.
Apropo cu datoriile cum se procedeaza? Barbatul e mai gentil (?!) si cred ca ii lasa "bunul" femeii.

| Zoet a răspuns:

Îmi plac întrebările puse de tine. Chiar interesante.hee hee

| Zoet a răspuns:

Păi, chiar nu am pretenţii, ştii cum e, bun să fie.

| petruclaudiu78 a răspuns:

Ti-am raportat intrebarea, pentru alegerea gresita a categoriei.
Incearca pe Legislatie, Politic & Social.
Succes!

P.S. Silicoanele nevestei sunt de obicei bunuri dobandite inainte de casatorie, deci nu sunt bunuri comune. Despre implantul de beri as putea sa spun ceva, dar ma abtin (poate unii mananca la ora asta).
Copiii nu sunt bunuri, dar uneori parintii divortati ii privesc ca pe niste bunuri comune impartibile (nu e T/A).

| AFR81 a răspuns:

Haha cat de amuzant straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blondo, da-le dracu' de silicoane laughing Nu cred ca executorul judecatoresc va incerca sa le scoata chirurgical, pentru "imparteala".
Pe de alta parte... ce dracu' sa ia de la barbat? Ficatul distrus de bautura? laughing
Bunuri comune "neimpartibile":
- mancarea ingurgitata de-a lungul convietuirii
- orgasmul obtinut in momentele de tavaleala de comun acord
- apa de la "ghiveta"
- starile de draci
- starile de bine
- starile confuze
- momentul in care s-au sarutat APASAT, in ziua in care au spus "Da!"
- bucuria celor din jur, in momentul mentionat mai sus
- etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Closetul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, prefer femeia fara silicoane. O prefer "naturala" si "neprelucrata" artificial. Sunt satul de atatea fite si aere de vedeta, de bluze roz, machiaje stridente si buze care seamana cu camerele de aer ale unor tractoare. Poate sunt total lipsit de bun simt insa n-am nevoie de nimic material care sa-mi aduca aminte de cineva! Deci nu simt nevoia sa impart la acest capitol. Da, stiu, ma pot inscrie la categoria de magar nerecunoscator. N-o sa ma supar. happy Implantul de bere? Daca e prea mare e deja odios, in opinia mea.

| Sinitar a răspuns:

Eu as alege ambii sanii laughing si te contrazic copii pot ramane si in custodia tatalui, este posibil, dar dupa mine silicoanele sunt uneori o porcarie, dar si AlexC are dreptte sunt uni brabatii care daca nu pot lua custodia copilului iti cedeaza tie multe si aici nu ma refer la bilte sau rate intelegi, si faza cu bere AlexC te contrazic pe cei ca mine le trebuie mai mult de 5 pahare ca sa vada orice femeie frumoasa sau nici atunci desi am app 14 am eu daca ma imbat mi se face rau dar gandesc mereu limpede