| anonim_4396 a întrebat:

In cazul in care sunt casatorita cu o persoana de aproximativ doi ani, nu avem copii sau bunuri comune e nevoie de avocat? dar daca cealalta persoana nu se prezinta ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| bObby123 a răspuns:

Sora mea a avut un caz asemanator...
Nu e nevoie de avocat. si daca celanta persoana nu se prezinta se va face infatisarea a doua big grin

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Problema este cine a cerut divortul deoarece, daca reclamantul nu se prezinta, cererea se respinge ca nesustinuta. Daca l-ai cerut tu este obligatoriu sa te prezinti, se poate judeca si in lipsa paratului. Se poate divorta si prin acord comun si nu este nevoie de motive. Numai bine!

| bObby123 a răspuns:

Daca nu se prezinta nici la a doua o sa va divorteze deoarece nu aveti copii si nici bunuri comune.
Eu zic ca daca vrei sa divortezi sa stai linistita happy

| katy92 a răspuns:

Nu te poti duce la un notar public deoarece poti divorta si intr-o zi. daca persoana nu se prezinta se poate finaliza divortul in lipsa ei deoarece nu aveti bunuri si nici copii

| teoscumpik a răspuns:

Nu deoarece conform noii legi poti divorta chiar si la primaria din orasul tau iar daca respectivul nu se prezinta atunci va avea loc un proces