| Ani28 a întrebat:

TPU Story-Sez. 2 Ep. 3.

Deodata, filele cartii parca aveau vointa propie. Ajungand la jumatatea cartii, filele se opresc si din cartea sari...Nu sari nimic.Era doar vantul care venea din directia ferestrei deschise.Ciudat.
Eu: Ah! E deja 24:03 si eu nu dorm...ar fi bine sa merg la culcare.
A DOUA ZI

Era ora 13:08.Eu si restul' gastii stateam in camera de zi.Eu citeam,Cretaker,Blessing, Verutza si Queen jucau Monopoly iar restul' se uitau la T.v, cand aparu Ashadow cu un pispirica' de baietel cu parul auriu de mana.
Eu:Ashadow...
Ashadow:Yep?
Eu: De unde naiba l-ai ciordit si pe el puradelo?
Ashadow: Shhht! Vorbeste incet ca-l sperii!
Eu:E clar.Sun la protectia copilului.
Ashadow:Nuu, hnu!
Eu:Atunci spune de unde-l ai.
Ashadow: L-am gasit in parc, doarme pe o banca invelit cu un ziar.
FLASHBACK ON
DIN PERSPECTIVA LUI Ashadow
E ora 14:57.Sunt in parc, cautand ceva.Cred ca va intrebati ce.Da, ati ghicit! Un stand cu inghetata.Gasesc un stand,imi iau repede o inghetata cu ciocolata si,vrand sa ma asez pe banca, vad ceva.Ce ceva? Un baietel ce dormea pe banca, invelit cu o bucata de ziar.
Eu: Pssht.Bai pispirica, cum te cheama? happy
El(se trezise brusc din somn)Te rog nnu-mi face lau! puppy dog eyes crying
Eu:Gata, gata.Nimeni nu vrea sa-ti faca rau.Cum te cheama?
El: Sshadow.
Eu:Hai,vino cu mine!
Ii cumpar si lui o inghetata,iar el face ochii mari.
Eu:Ce, n-ai mai vazut vreodata o inghetata?
Shadow:Ba da, dar n-am gustat vreodata una.
Eu:Eh..Hai sa mergem.
Shadow:Unde?
Eu:Ai sa vezi.
FLASHBACK OFF
DIN PERSPECTIVA LUI Ani28
Eu: Ododoo!
Queen:Cum te cheama,ma pispirica?
El: Shadow.
Auzind agitatia de jos,Lola intra ca fulgeru' in livinng.
Lola:Ani,cine e asta? si arata spre Shadow.
Shadow: Sunt Shadow.
Lola(catre mine); Crezi ca ma poti inlocui? TRAdaTOAreo!
Eu:Lola, stai sa-ti explic.
Lola:Mde.
Ii explic totul, iar ea zice:
Lola:Mde...
DIN PERSPECTIVA Lolei
Tradatoarea! Cine se crede ea? Cum poate sa ma inlocuiasca?
Eh..trec si peste astea. Furioasa,merg in sala de antrenamente,unde dau de pispirica.
Eu:Ce vrei? frustrated
Shadow:Hey,hey,ce-ai? Esti mai aruganta ca fata aia,Ani.
Eu: Se zice "aroganta" nu "aruganta"
Shadow: Ba se zice "aruganta"!
Eu:Ba nu!
Shadow:Ba da!
Si cand sa-l conving ca se zice "aroganta", in sala intra Ashadow si Ani, care parca se certau pe...o inghetata?!
DIN PERSPECTIVA LUI Ani28
Eu: Da-mi inghetata!
Ashadow:Nici o sansa!
Lola(catre Shadow): Nici noi nu ne certam pe asa ceva frustrated
Ashadow:A..aici erati?
Shadow: Dap! Si asta e a mea! si ii insfaca inghetata din mana lui Ashadow.
Lola:Hei! Da-mi si mie!
Shadow:NUMAI daca ma prinzi!
Lola(furioasa): Prinde tu asta!
Si il ataca.
Eu: Lola!
Shadow: Mde..nu-i nimic pe langa mine! si lansa un atac de o dobori.
Eu: Shadow! Lola!
Fug spre Lola, care se pare ca deja era in picioare.

Aici se termina part. 3.Astept pareri,parerile rele le vreau la limita bunului simt.P.S: Scuze daca e banala,plictisitoare etc, dar mi-am cam iesit din mana, la cat timp n-am mai scris...

5 răspunsuri:
| ady123 a răspuns:

Cate episoade are un sezon?

Răspuns utilizator avertizat
| ady123 a răspuns (pentru Ani28):

Ma iei cu matematica?laughingOk pai daca asa faci...

| StefaniaM a răspuns:

Simpatica happy

| SootheMySoul a răspuns:

Vreau partea 4! Si o inghetata ca m-ai facut poftahappy
Acum vorbind serios, e draguta povestea