| georgesur a întrebat:

Unde asezati virgula?
Citeste si analizeaza fraza urmatoare:
-" Daca barbatul ar stii realmente valoarea pe care o are femeia ar merge in patru labe in cautarea ei."
* Daca sunteti femeie:
- Cu siguranta ati aseza virgula dupa cuvantul FEMEIA.
* Daca sunteti barbat:
- Cu siguranta ati aseza virgula dupa cuvantul ARE

15 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Daca barbatul ar stii realmente valoarea pe care o are femeia, ar merge in patru labe in cautarea ei.

Normal.doar sunt fata happy.

cami
| cami a răspuns:

laughing lasa, lasa, pana se trezeste barbatul sa-si dea seama de "valoarea pe care o areeee", e mai greu de inteles propozitia daca pui virgula dupa ARE, ce face femeia?! Ii cauta valoarea lui? Eee, pf. Mai usor, " Daca barbatul ar stii realmente valoarea pe care o are femeia, ar merge in patru labe in cautarea ei."

| marrr a răspuns:

-"Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are femeia, ar merge in patru labe in cautarea ei."

| Tourniquet a răspuns:

Daca barbatul ar stii realmente valoarea pe care o are femeia, ar merge in patru labe in cautarea ei.

Fix acolobatting eyelashes am citit textul bine, si mi-am dat seama ca dupa femeia trebuie facuta o pauza.

Tu unde o asezi? laughing

April
| April a răspuns:

Frza asta apare pentru a patra sau a cincea oara pe site. Ce- i drept pana acum n-a beneficiat de indicatii.Nedumerirea mea e legata de transexuali:ei unde ar trebui sa puna virgula? Cu siguranta nu stii!

| georgesur explică:

@april, nici nu am cum sa stiu., fiecare (si-)o pune acolo unde "simte". Zici ca "fraza"a mai fost pe site..., eu de la inceputul lui 2009 nu am intilnit-o, dar s-ar putea sa existe.
@K r i s s y.

| camelia1812 a răspuns:

laughingfoarte tarelaughing

eu am pus virgula dupa "femeia". ceva normalwinking

laughing

| zanesiprintese a răspuns:

Super tare! HAHAHA! Cum schimba o virgula intelesul unei fraze. big grin

| HardcoreCountry a răspuns:

Sunt fata si am pus-o dupa AREbig grin

| SufletDeCopil a răspuns:

Daca barbatul ar stii realmente valoarea pe care o are, femeia, ar merge in patru labe in cautarea ei.winkingkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca am citit fraza si am pus virgula dupa femeia, inainte sa citesc partea cu:
* Daca sunteti femeie:
- Cu siguranta ati aseza virgula dupa cuvantul FEMEIA.
* Daca sunteti barbat:
- Cu siguranta ati aseza virgula dupa cuvantul ARE laughing. Tare faza si pusa (intrebarea)la categoria potrivitahee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pun si eu? Din pacate n-am cu cine ca, cica, e saptamana mare.Adeca are 8 zile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cuvantul are se pune virgula

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu stie nimeni faptul ca verbul "a sti" se scrie cu un singur "i"?!

| anusha a răspuns:

Chiar acolo am pus-o.
Doar suntem fete/ femei.