| turist a întrebat:

In textul de mai jos, unde puneti virgula?

"Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are femeia ar merge in patru labe."

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Eu as pune virgula dupa "femeia" . e o afirmare, urmata de o constatare.

16 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@Anca: ai mare dreptate! A STI sa scrii arata ca STII limba romana.

| Silvia a răspuns:

Barbatii o pun dupa "are" si femeile dupa "femeia". Fiecare cu interesul luilaughing.

| Flav a răspuns:

Ce-i cu enuntul asta?thinking Alooooo...

cami
| cami a răspuns:

Eu as pune virgula dupa "femeia". e o afirmare, urmata de o constatare.

| inna a răspuns:

Daca barbatul ar stii realmente valoarea pe care o are, femeia ar merge in patru labe rolling on the floorrolling on the floor

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are femeia, ar merge in 4 labe... big grin
intrebarea mea : cand? big grin big grin tongue

| Anca a răspuns:

Daca am STII sa scriem, ar fi ideal big grin

| Andreea_8014 a răspuns:

Daca barbatul ar sti relamente valoarea pe care o are femeia, ar merge in patru labe.

love struckDeyutzalove struck

| smaranta a răspuns:

Vedeti ce mult face virgula big grin

| princessmary a răspuns:

Daca barbatul ar sti relamente, valoarea pe careo stie femeie ar merge in patru labe

Pentru ca dupa relamente se spune despre alt ceva

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de sexul repondentului: daca e femeie, sigur va pune virgula dupa cuvantul "femeia", iar daca e barbat, va pune virgula dupa cuvantul "are".
Sensul frazei se schimba in functie de intonatie!
Mai nou, virgula nu mai are nicio semnificatie pentru calatorii de pe site, este - fie neglijata, fie folosita obsesiv!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca o ard in mersul piticului unde o mai "pun"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer sa pun virgula dupa verbul,, are'' si femeia in patru labe. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca virgula se pune astfel incit spatiul dintre ele sa poata fi eliminat oricind fara sa piara intelesul frazei.As cuprinde intre ele numai cuvintul realmante.De ce? Ptr ca asa vreau eu.

| stelutze a răspuns:

Daca barabatul ar sti realmente valoarea pe care o are femeia, ar merge in 4 labe.