| IoanaJoker a întrebat:

Hey guys! ma plimbam azi pe net.si am gasit propozitia asta :
"Dacă bărbatul ar şti realmente valoarea pe care o are femeia ar merge în patru labe."
voi unde ati pune virgula?

Răspuns Câştigător
| GusWaters a răspuns:

Eu prefer sa fac asa:

"Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are femeia,ar amaneta-o, si de bani, ar bea Heineken ca un sef epic."

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca barbatul ar fi destept si-ar gasi femeia adecvata pentru el si nimeni nu ramane in 4 labe.

evenso
| evenso a răspuns:

Virgula va fi pus dupa femeia deci se scrie asa: Dacă bărbatul ar şti realmente valoarea pe care o are femeia, ar merge în patru labe.

| AlexiaD a răspuns:

Cu siguranta as pune virgula dupa cuvantul femeia.,,Dacă bărbatul ar şti realmente valoarea pe care o are femeia,ar merge în patru labe"
Dar unii barbati care nu sunt deloc constienti de valorea femeii ar pune virgula asa:,, Dacă bărbatul ar şti realmente valoarea pe care o are, femeia ar merge în patru labe" laughing

| Holocaust a răspuns:

Ambele variante sunt corecte.
Virgula, bineînţeles, pusă înainte şi după "femeia".