| Fun@Work a întrebat:

Unde trebuie asezata virgula in textul de mai jos?

"Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are femeia ar merge in patru labe."

http://unzambetpezi.blogspot.com/

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca n-am avea memorie n-am sti ca intrebarea aceasta se pune pentru a patra oara! Puteti pune si aici o virgula, numai ca locul ei e unul singur!

| Marii a răspuns:

1. Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are, femeia ar merge in patru labe.
2. Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are femeia, ar merge in patru labe. laughing
Interesant. laughing

| kayus a răspuns:

Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are, femeia ar merge in patru labe,
sau
Daca barbatul ar sti ce valoare are femeia, ar merge in patru labe
deci cand unul cand celalt.

| Fun@Work explică:

@april - scuze daca s-a repetat intrebarea dar nu aveam de unde sa stiu. uite, ca o sugestie, in caz ca nu exista, ati putea infiinta un top 100 intrebari sau ceva de genul asta. altfel, exista posibilitatea ca intrebarile sa se repete
PS: pentru ceilalti moderatori, daca nu inteleg o intrebare sau nu stiu raspunsul la ea, nu e frumos sa o refuze pe motiv ca nu are raspuns