| Spintecatorul a întrebat:

Daca barbatul ar aprecia valoarea pe care o are femeia ar merge in patru labe. Unde se pune virgula? Eu zic ca dupa 'are'!

22 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca barbatul ar aprecia valoarea pe care o are femeia, ar merge in patru labe.Si hai sa terminam sa tot punem virgule caci problema asta s-a mai pus pe aici. Lora a dat cel mai bun raspuns, dupa mine si fiindca nu te-ai executat am pus eu virgula in locul tau.Sa nu indraznesti sa o muti!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Dacă pui virgula după "are", enunţul e lipsit de logică, adică de ce ar trebui să meargă femeia în patru labe doar pentru că bărbatul se autoapreciază la "adevărata" lui valoare?

| User a răspuns:

Dupa "are" clar. cool.

| User a răspuns:

Hai baietii ce dracu' faceti?worried. suntem in inferioritate numericalaughing

| anad a răspuns:

Daca esti misogin si orgolios, dupa are; daca iubesti si apreciezi femeia, dupa femeia.

mira
| mira a răspuns:

Nu va mai certati! Aici virgula este purtatoare de sens.In functie de interese si convingeri poate fi pusa in cele doua locuri indicate anterior.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Normal ca barbatii pun dupa "are", ca doar no sa decadeti voi si o sa fiti mai prejos decat noi.La fel facem si noi, femeile, stim sa ne aparam demnitatea, cu dintii daca e nevoiehappyPa, Pa!

| albastrel a răspuns:

Sigur dupa ''femeie''winking

| hamsterx a răspuns:

E clar ca barbatii ar raspunde ca tine si femeile ar spune ca virgula se pune dp femeia! eu as pune dp femeia dar as sublinia "daca" si as scrie si cu majusule chiar tongue

| lostcontrol12 a răspuns:

E logic ca barbatii vor spune dupa "are" si femeile, fetele vor spune dupa "femeia", nu?
laughing

| costyn162 a răspuns:

Depinde ce inteles vrei sa ii dai enuntuluilaughing...este chestie de interpretare.

| MissD a răspuns:

Dupa femeia

| aniohetova a răspuns:

Eu zic ca se pune dupa "femeia "

| anaid a răspuns:

Pentru barbati virgula se pune dupa "are", pentru femei dupa"femeia"In concluzie ambele variante sunt corecte... depinde de sexwinking

| Smackdown a răspuns:

Intre femeia si ar

| AsU_2581 a răspuns:

Dupa femeiawinkingwinking

| albinuta_2886 a răspuns:

Dupa "femeia" cu siguranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești băiat/bărbat vei pune virgula după "are"
dacă ești fata/femeie vei pune virgula după "femeia"

e doveditwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zici gresit!
te poti consola, insa, cu faptul ca "in orice-mprejurare femeia poate spune orice iar barbatul are dreptul sa nu creada nimic".
P. S.: imi pare rau sa constat ca te-ai bagat singur in gura lupului (ai gasit exact ce-ai cautat), dar trebuie sa recunosc un adevar chiar si atunci cand nu e pe placul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......-ar-merge/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar unui om fara sentimente si scrupule iar face placere ca sexul opus sa-i fie la picioare si sa mearga in patru labe! ce ar fi lumea asta fara sexul opus...eu cred am face orice doar pentru un sarut si o strangere in bratze...

| misulika a răspuns:

Eu cred ca dupa valoarea.