| ZvT a întrebat:

Vine taranaul de la targ cu o capra, o varza si un lup. In drum spre casa trebuie sa treaca un rau. Cum ii trece pe toti? in situatia in care trebuie sa ii ia pe rand iar capra mananca varza si lupul capra (in lipsa omului).

Răspuns Câştigător
| Alex4LighT a răspuns:

Duci capra te intorci. Duci varza, cand te intorci iei capra, lasi capra si iei lupul il lasi pe malul unde trebuie sa ajungi cu lupul.Iar la sfarsit iei capra si ai terminat.

5 răspunsuri:
| Foxie2 a răspuns:

1 Fumată.
2 Tu o cam cauți. (pă seriozitate si cred ca ai gresit locatia)

3. Asta am rezolvat-o la 5 ani, Trece omul prima data capra, apoi trece varza, si aduce inapoi capra, ia lupul il trece in partea aialalta si se intoarce in final si cu (.) căprița.

| ZvT explică (pentru Foxie2):

Suna a amenintare. Scoti pistolul cu lapte? Trebuia sa fi postat intrebarea pe la doua cand intra pustii sa isi rezolve temele, sa vezi acolo raspunsuri. Chiar si asemenea banalitati pun probleme unora.

| Foxie2 a răspuns (pentru ZvT):

Uh, deci ne-ai testat IQ-ul?!
Pistolul meu e dotat cu (.) capacele de la cutiile de ZuZu!
Țapă.

| laxyblaxy a răspuns:

Varza-lupul-capra

| ZvT explică (pentru laxyblaxy):

Dacă duci varza prima data, lupul mănâncă capra.