| YagamiLight a întrebat:

Un om are o barca, un lup, o varza si o capra.In fata lui exista un lac, iar peste el exista o piata.cum poate sa duca toate lucrurile daca el poate duce doar un lucru. Iar daca lasa singur lupul cu capra, lupul mananca capra si daca lasa singura capra cu varza, capra mananca varza.Cum poate trece el cu varza, lupul si capra? Dau fundita la raspunsul corect.

Răspuns Câştigător
| AmPiticiPeCreier a răspuns:

Prima oara duce capra si o lasa. Dupa aceea se intoarce ia varza si o lasa pe celalat mal. Se intoarce inapoi luand capra cu el. Lasa capra si ia lupul, il duce pe celalalt mal si il lasa. Apoi se intoarce, ia capra si o duce si pe ea happy

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Bravo! Ai descoperit America!

| iEmonel a răspuns:

A uitat sa mearga la sala omul nostru?laughing

| Maryan14 a răspuns:

Pai e simlu
mai intai duce varza apoi lupul apoi capra. Funda?

| alexandruta a răspuns:

Capra mananca varza si lupul mananmca capra si duce doar lupul; undec sunt toate 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahahaha pe asta o stiam de la gradinita laughing)))) am uitat maicahee hee)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia sa vedem.Mai intai duce capra o lasa la mal apoi se intoarce si ia varza o duce la piata si apoi se intoarce dupa lup. pana mea laughing) ia zi tu boss e corect? eu nu cred big grin

| YagamiLight explică:

Nu

| Alyna_6570 a răspuns:

Duce prima data capra,se intoarce dupa lup,il ia,il trece lacul si se intoarce dupa varza cu capra(ca sa nu o lase singura cu lupul), o lasa jos pe capra si ia varza, o trece lacul si se intoarce dupa capra... am fost destul de clara? laughing