| anonim_4396 a întrebat:

Am citit intr-un ziar (Libertatea cred) ca statul ofera 10.000 de bilete, pentru cei care vor sa plece in Japonia.
Este adevarat?
Unde putem primi mai multe informatii despre acest subiect?
Eu m-am uitat si pe la agentii de turism etc. si nu apare nimic despre aceste bilete. sad
Funda + vot (folositor si inteligent) celui care imi spune cele mai multe si mai bune informatii. ^_^

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Stirea este, intr-adevar, vehiculata de catre presa romaneasca! Vezi aici :
http://www.libertatea.ro/......58978.html

Stirea din presa romaneasca este preluata din alte surse--- vezi aici sursa : http://latimesblogs.latimes.com/......unami.html
Ceea ce este interesant e faptul ca, pe site-ul sau, agentia japoneza de turism nu lanseaza un asemenea anunt ( cel putin, eu nu gasesc anuntul! ) :http://www.mlit.go.jp/kankocho/en/
Chiar sa fie adevarata stirea, tu fiind minora, nu poti iesi din Romania neansotita de un adult--- sunt niste reguli stricte privitoare la calatoria minorilor oriunde in strainatate( le gasesti pe siteul Politiei de frontiera ).
Numai bine!

| Minnie a răspuns:

De ce nu incerci sa iei legatura cu cei de la ziar? Sigur ei iti vor putea da mai multe informatii.

| furios4you a răspuns:

Te-au prostitbig grin

| Satan13 a răspuns (pentru furios4you):

Du-te si comenteaza in alta parte!
Eu chiar vreau niste raspunsuri, pentru ca imi doresc de mult sa merg in Japonia, iar asta ar fi fost ocazia perfecta.

| furios4you a răspuns (pentru Satan13):

Pai comentez si in alta parte. ce e rau ca am zis ca te-au prostit. ce vroiai sa zic? daaaa, e adevarat, iti vor da si bani de cheltuiala, nelimitati chiar. pai tu crezi ce scriu tabloidele? mai iesi pe afara si nu mai sta numai pe mess, facebook si libertatea ca nu o sa iei bacu

| Satan13 a răspuns (pentru furios4you):

In primul rand ca e prima data cand citesc ziarul si asta numai din cauza acestui anunt de care mi-a zis o colega, iar in al doilea rand eu sunt clasa a 8-a O.o
Pana imi vine mie vremea sa dau bacu am timp sa ma dezvat de statul pe facebook si pe mess zilnic.

| furios4you a răspuns:

Eu deja ti-am dat voturi stupide. pa. drum bun in japonialaughing

| adita32 a răspuns:

Pai tu la mintea ta crezi tot ce scrie in ziarele din ro? apropo nu miai vazut puil meu de dinozaur? a fugit ieri si nul mai gasesc

| Satan13 a răspuns (pentru adita32):

Habar n-am unde poate fi si daca va treziti toti asa ca raspundeti pe ici pe colo, pentru un raspuns din asta sa stii ca nu primesti decat vot ( nefolositor/stupid).

| adita32 a răspuns (pentru Satan13):

Nu te du draga in japonia acolo au taifunurii si la golul din capul tau o sa creezi tornade.

| 私は日本が大好き a răspuns (pentru Satan13):

Si eu vreau in Japonia o(≧∇≦o)