| Lazar_Florentina_1966 a întrebat:

Am cupoane cu reducere de 50 la suta fiind pensionara, Am dreptul la intrerupere de o zi vreau sa plec spre Galati si vreau sa raman in Bucuresti o noapte plec din constanta?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Reformuleaza in limba romana te rog

| andreia67 a răspuns (pentru suntserios):

Eu am inteles. Constanta-Bucuresti-Galati cu intrerupere in Bucuresti o noapte.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce întrebare este aceasta? Nu am inteles nimic din ea, cum vrei sa pleci in Galati si vrei sa ramîi in Bucuresti, si o noapte pleci din constanta? Unde vrei sa pleci spune mai concret.

| Staif a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Are importanta? Doamna intreba de intreruperea calatoriei. Si are dreptate, pentru ca traseul o impune.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Se poate. Citeste aici: https://www.cfrcalatori.ro/......e-contract

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galati,Bucuresti,Constanta? De unde pleci mai exact?

| Staif a răspuns:

Da! Intreruperea se poate face maxim 5 zile.
Indiferent de restul raspunsurilor, la cupoanele de pensionar, nu se poate lua bilet dus-intors. CFR-ul nu cumuleaza reducerile. Drum bun!

| LadyDee89 a răspuns:

Iti trebuie bilet dus, bilet intors! Nu stiu daca merge si varianta sa cumperi bilet tur-retur! Atunci ai reducere 50% si tu stabilesti la bilete cand pleci si cand te intorci