| Stefan_Oprea_1999 a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-am facut cont pe site-ul celor de la Wizz cu numele Oprea Stefan, desi numele meu itnreg este Oprea Stefan-Alexandru. Cand mi-am facut rezervariile, s-a transpus automat doar numele Oprea Stefan si, fiind prima data cand fac asa ceva, nu am stiut si am facut si check-in-ul, tot tot tot. Acum imi e teama ca nu o sa ma lase sa intru pe avion neavand numele complet pe bilet. Am incercat sa sun la ei de nu stiu cate ori, nu a mers, sa sun la aeroport, nu a mers, sa modific numele pe site, imi zice ca: "Ne pare rau dar nu sunteti unul dintre pasageri" wtf. Nu stiu ce sa fac, sa merg asa? Voi ce credeti. Imi e tare teama, ca sa fiu onest. Multumesc.

9 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Te duci la ei, costa ceva (depinde cand te duci) dar Wizz iti poate schimba numele pe bilet. Si mi-e era sa mi se intample asta, dar am avut grija.

| Stefan_Oprea_1999 explică (pentru AlexSalling):

Am mers sa intreb la aeroportul din orasul meu, de unde se zboara si cu Wizz, domnisoara de acolo a zis ca nu i problema

| AlexSalling a răspuns (pentru Stefan_Oprea_1999):

Na-i cum sa stii, sa asculti ce-ti spune ori si cine chiar daca lucreaza acolo. Daca vrei sa risti, mergi la risc doar cu unul dintre cele 2 prenume pe bilet.

| Stefan_Oprea_1999 explică (pentru AlexSalling):

Cum **** sa nu aiba cum sa stie cine lucreaza acolo

| Stefan_Oprea_1999 explică (pentru AlexSalling):

Cum **** sa nu aiba cum sa stie cine lucreaza acolo, ai auzit vreodata de cineva p care sa l opreasca dintr o cauza din asta?

| AlexSalling a răspuns (pentru Stefan_Oprea_1999):

Am sa-ti spun o faza. Eu mi-am cumparat bilet de avion la Wizz pe numele meu, Jurjescu Alexandru. In pasaport, numele meu era Jurjescu Alexnadru. Daca nu observam asta, nu as fi putut sa plec.

| Stefan_Oprea_1999 explică (pentru AlexSalling):

Sincer, cred ca puteai. Ai modificat cu o litera prin aia gratuita presupun?

| AlexSalling a răspuns (pentru Stefan_Oprea_1999):

Nu. Nu mai stiu cat a costat, dar iti iau bani si ca sa schimbe o litera cu alta. Stii, in cazul tau nu te vor lasa sa urci daca nu iti bagi numele complet. Iarasi, eram la aeroport la Traian Vuia si o femeie vroia sa urce, dar in loc sa-si scrie numele complet (asta-i doar exemplu, nu mai stiu cum o chema), Gheorghe Maria Elena ea la scris Gheorghe M. Elena. Nu au lasat-o sa urce, nu-i de gluma.

| mihai69 a răspuns:

Spre uimirea unora, vei putea să urci foarte liniștit în avion.