| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten din State care o sa vina in Romania peste doua saptamani, in vizita. Unde sa-l duc? Ce sa-i arat? Sa stam doar in Bucuresti sau sa-l plimb...Nu prea am idee ce i-ar placea.

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In afara de Bucuresti, statiunile de pe Valea Prahovei, Castelul Peles, Castelul Bran, Transfagarasanul...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Timisoara, Sibiu, Brasov, Cluj, Sighisoara, Moldova, cu un tur al manastirilor, si apoi, pentru relax, undeva fain, la o agro pensiune, eventual mai sus, undeva la munte!

auran
| auran a răspuns:

Poti incerca aici: http://www.viaromania.eu/......ndrea.html
orice numai bucuresti nu, poate doar noaptea

| claudya a răspuns:

Vb cu el si atunci scrie-mi ok...

leonardk
| leonardk a răspuns:

Bucurestiul cu siguranta nu-l va fascina. Plimba-l la baraj la Vidraru - Transfagarasan, Bran, Dambovicioara, Poiana Brasov, acestea il vor incanta sigur. Si serveste-l cu palinca (sticla cu para in ea) - Eu asa am facut - rezultat garantat pozitiv.

| NimeniCuActe a răspuns:

Ai putea sa-i arati niste locuri mai deosebite... nu cred ca ar vrea sa stea in capitala... daca vine si el dintr-un oras marehappy... ai ce vizita la noihappy Incearca sa gasesti niste locuri care evidenteaza trasaturile noastre unice... portul popular, mancarea traditionala... etchappy

| dinusinziana a răspuns:

Nordul moldovei.sighisoara, banatul, ardealul.(transilvania pot sa garantez ca il va incanta), transfagarasanul, muntii bicaz.sunt o multime de locuri superbe la noi. cu siguranta va pleca foarte incantat! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i arata Bucurestii daca vrei sa vada o Romanie frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aratai romania sa regrete ca nu s-a nascut aici.arata-i ca viata la noi e si grea, dar si frumoasa. spune-i ca tot cei romanesc nu piere. si arata-i ca noi santem statornici precum muntii cei mari, pana la marea cea mare. spune-i ca avem si noi indienii nostri care ne fac probleme, dar noi nu-i exterminam. spune-i asa; la noi sunt codri verzi de brad, si camouri de matasa.la noi atatia fluturi sunt, si-atata jale-n casa.privighetori din alte tari vin doina sa ne-asculte.la noi sunt cantece si flori.si lacrimi.multe.multe.ne va intelege si ne va iubi.numai bine amandurora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voiam sa scriu campuri de matasa.scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-l prin delta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Palatul Parlamentului, muzeul national de arta, du-l la opera, muzeul taranului roman, herastrau, cismigiu (du-l cu metroul, dar nu la ore de varf- in america e sinistru la metrou! ).
Castelul peles, bran, sinaia, busteni, daca e cald du-l la mare ( arata-i constanta, cazinoul ), mamaia.

| danaiv a răspuns:

Transfagarasanul este super, Pelesul este de vis, Curtea de Arges este invaluita in mitic, Sibiul este altceva, iar Delta Dunarii este unica! Astea sunt doar cateva careimi vin in minte....ai de unde alege in Romania...si NU, nu il tine in Bucuresti.