| Kornuletz540 a întrebat:

Am văzut la știri că sunt mari întârzieri și anulări de zboruri în perioada asta, chiar și la Wizz Air.Și că ar fi de recomandat să fii cu trei ore înainte de zbor, iar pe 19, voi pleca în Anglia, la un eveniment în familie. Cei care ați mers sau urmează să o faceți în Marea Britanie sau Irlanda, ce sfaturi ați avea în privința asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar există întârzieri și anulări de zboruri în această perioadă, așa că ar trebui să fii pregătit și să ajungi la aeroport cu cel puțin trei ore înainte de zbor.
Ar fi bine să verifici starea zborului tău înainte de a pleca spre aeroport pentru a fi sigur că nu a fost întârziat sau anulat.
De asemenea, ar fi bine să ai o asigurare de călătorie în cazul în care se întâmplă ceva neprevăzut. În ceea ce privește călătoria în Anglia, ar trebui să te asiguri că ai toate documentele necesare, cum ar fi pașaportul și viza (dacă este necesară).

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi inainte cu 3 ore de zbor, in aeroport, ce sfat ti-ai dori?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ca "chiar și la Wizz Air"
Wizz sunt campioni la asa ceva.

E irelevant undeva zbori. E perioada de vara si toate aeroporturile sunt mega aglomerate. Daca pleci si cu low cost prinzi si orele cele mai aglomerate.

Ideal ar fi sa nu iti iei bagaj de cala, asa scutesti statul la o coada.

| blackann a răspuns:

"chiar și la Wizz Air."

vrei sa zici "mai ales la wizz air". sunt cei mai de c*cat si au intarzieri INTOTDEAUNA, nu doar in perioada asta.

du-te max cu 2 ore inainte, de unde 3? nu mai e covid

| Miruna333 a răspuns:

Nu cred ca am avut vreodata un zbor fara intarziere cu Wizz air. Cum s-a spus si mai jos, bine ar fi sa nu ai bagaj de cala si poti respecta regula cu 3h inainte de zbor, vei avea mult de asteptat, in afara de asteptat, nu prea ai ce face.

| darrio2007 a răspuns (pentru Miruna333):

Ai zburat si cu altă companie?

| Kozi a răspuns:

Aeropoartele? rolling on the floor
Sau almanahele.