| Mihai321312 a întrebat:

Buana ziua.
Am si eu o intrebare. Daca un roman in Germania vrea sa se interneze in spita cum procedeaza daca nu stie limba. Ma refer exista agenti sau poti cere un doctoar roman, cum te intelegi cu doctorii asistentele daca nu stii limba si nu cunosti pe nimeni. Astept raspuns. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| BogdanBz a răspuns:

E aproape imposibil sa nu gasesti un angajat roman intr-un spital din Germania. Din ce stiu eu de obicei exista un translator care ajuta in astfel de situatii.

1 răspuns:
| Stef45 a răspuns:

Daca nu stii germana, poti incerca cu limba engleza, daca nici asta nu o stii incearca cu Google translate scrii acolo si apoi arati la medic asistenta.
Dar cel mai bine ar fi sa stii engleza macar.