| TzuTzu_2341 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa plec in Italia, in vacanta la o matusa, dar fara parinti. Ce-mi trebuie pentru a putea pleca?

Răspuns Câştigător
| Kitty a răspuns:

Si eu sunt minora si am fost plecata pentru cateva zile in strainatate si am avut nevoie de: pasaport sau buletin, procura in care sunt scrise si datele persoanei adulte care te va avea in grija, adica cea cu care vei parasi tara, iar adultul trebuie sa aiba cazier.

11 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Iti trebuie procura de la parinti pentru a putea parasi tara. Nu stiu exact daca poti circula singura sau trebuie a fii insotita de un adult, oricum chiar si asa iti trebuie procura.

| VoiceWithin a răspuns:

Iti trebuie aprobarea parintilor, ambii

| Goofy77 a răspuns:

Pana la varsta de 18 ani impliniti nu poti parasi teritoriu Romaniei fara insotitor adult care sa aiba asupra sa cazier judiciar si procura notariala

| Andradaaaaa a răspuns:

E zic ca-ti trebuie pasaport si responsabilitate si sa-ti iei cu tine o poza cu ei!

| denisa06 a răspuns:

Iti trebuie incredere in tine, pasaport, mijloc de transport, un adult, gandul la distracite! Vacanta placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mijloc de transport laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca-ti trebuie responsabilitate si pasaport si nu uita sa-ti iei o poza de-a parintilor cu tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai nevoie de pasaport si de aprobarea parintilo.Nu poti pleca asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poti pleca fara insotitor adult.si nu iti trebuie pasaport.doar buletin si procura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie bani rolling on the floor

| beautiful a răspuns:

Nu poti, trebuie sa mergi cu un adult.