| Lucy9696 a întrebat:

Buna, am cumparat un bilet de tren online. E ok daca il arat controlorului doar in format pdf?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Asta era si scopul biletului online: 1. sa nu mai stai sa te perinzi pe la ghiseu si 2. pe biletul digital ai cod de bare [iar controlorul echipat cu cititor] ca sa nu fii nevoit(a) sa-l printezi.

| ReddY25 a răspuns:

Da,e în regulă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merg cu trenu lunar si da, e ok. Controlorii au un aparat de seamana cu POS-ul cu care iti scaneaza codul QR din stanga sus a biletului.