Întrebare recomandată | Syrenutxa a întrebat:

Bună!

Am o pasiune, să sar de pe stânca. Fie ca în apa, fie în aer liber cu o funghie legată. Aș vrea să merg, dar nu știu pe unde poate fi în România, aceste activități, unde există un echipament alături de instructori. Voi știți? Știu doar unde sunt în alte țări, dar trebuie să existe și în România. Mulțumesc. Sper să primesc răspunsuri cu locația exacta. Vă voi recompensa cu fundița.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Acum ceva vreme, parcă era un bungee-jumping pe Cheile Râșnoavei. S-a făcut și de pe barajul de la Vidraru (pe Argeș).
Da... google îmi confirmă ceea ce știam deja:
http://aer.xtrem.ro/......--a18.html

| Syrenutxa explică (pentru mihai69):

Multumesc foarte mult, deci doar pe Cheile Rasnoavei si pe barajul de la Vidraru?

| mihai69 a răspuns (pentru Syrenutxa):

Cu plăcere; da, deocamdată - atât. Totuși, nu sunt prea mulți / suficienți amatori ca să apară mai multe oferte.

| Syrenutxa explică (pentru mihai69):

Da, am cautat si pretul, e mult, 350 lei, dar nu a specificat daca pretul este pentru o singura saritura sau... stii tu ceva despre asta?

| mihai69 a răspuns (pentru Syrenutxa):

Regret, nu știu.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Exista.
In Brasov,se numeste Parc Aventura.
Ai aici site-ul parcului,cu tot, localizare, ce poti face(inclusiv fotografii si video), tarife, program de functionare:

http://www.parc-aventura.ro/

Distractie placuta!

| mihai69 a răspuns (pentru greece12):

Parcurile de aventură (cel de la Brașov e doar unul dintre zeci apărute în ultimii ani, doar în jurul Bucureștiului sunt vreo patru!) sunt una, iar întrebarea era despre o alt fel de activitate, ceva mai „extremă". Eventual puteai spune și despre macaraua de bungee-jumping din Herăstrău, dar aia nu e chiar în munți, ca să poată sări de pe stânci.

| greece12 a răspuns (pentru mihai69):

Multumesc pentru informatiile pe care mi le-ai pus la dispozitie,nu le stiam.
Bucurestiul nu-l cunosc deloc si in tara eu vin doar la Brasov si imprejurimi,cel mult doua luni pe an.
Iar macarale bungee-jumping aici unde sunt eu, vei gasi pe orice plaja care se respecta, fie in aer, fie in apa.
Oricum, multumesc!

| android01 a răspuns:

La Cheile Rasnoavei. happy