| vlllaaddd a întrebat:

Salut, stiti vreo aplicatie unde sa iti dea locatia exacta a lucrului respectiv? De exemplu kaufland pe strada cutare si sa te puna exact la locatia aia?

Fara google maps.

Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

GPS-ul încă nu este atât de precis încât să te ducă direct la intrarea magazinului să spunem, speranțe sunt însă, după ce va apărea 5G-ul peste tot precizia se va îmbunătăți enorm, va avea marjă de eroare de 1 2 metri maxim.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa te teleporteze direct acolo?
Stiu ceva servere de gta cu functia /teleport.
In lumea reala, si mai ales fara Google (Huawei, tu esti?) nu stiu.

| vlllaaddd explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar cu google maps stii?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru vlllaaddd):

Folosesc Google Maps si mai ales Waze, cand vreau sa gasesc magazine, restaurante, hoteluri, strazi...
Waze e mai bun pentru masini, optimizeaza traseul in functie de trafic, si parca e ceva mai precis in gasit adrese.

| NLS a răspuns:

Adica dorești o navigație în afara de google maps?

Eu folosesc MAPS.ME
si MapFactor Navigator.

Niciuna nu necesita internet obligatoriu, doar GPS activ.
( cu internet activ iti oferă mai multe informații).