| Tiggrounex000Tpu a întrebat:

Aş vrea să mă duc la Castelul Bran şi vreau să ştiu următoarele chestii :
1. Câţi litri de benzină ar fi de la Râmnicul Sărat - Castelul Bran dus şi întors şi cam cât m-ar costa.
2. Cum este drumul şi dacă este posibil să mergi cu Opel Astra.
3. În septembrie trec clasa 9 a şi vreau să ştiu cât costă biletul în situaţia mea.
4. Este frumos la Castelul Bran? Merită vizitat?
5. Dacă aş vrea să-mi iau o "amintire", magnet, ceva, sunt scumpe lucrurile în zonă?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

1. Sunt site-uri care calculeaza distantele rutiere din punctul A in punctul B si consumul de carburant.
2. La fel, sunt site-uri care iti pot oferi aceste informatii sau aplicatia Waze.
3. 7 lei te va costa ca si elev. Gaseai pe Google imediat.
4. Am fost acum 3 luni pentru prima data si pot sa spun ca mi-a placut foarte mult.
5. Sunt si obiecte scumpe, dar si suveniruri la 3-5-10 lei. Vei gasi foarte multe lucruri la magazinele din zona.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. cam un plin dus intors, ~250 ron, ca nu iti poate calcula nimeni la litru
2.De ce sa nu fie posibil, e drum european, e DN1 nu e drum de tara
3. cativa lei, sa stii ca au site, sa nu iti fie frica sa intri, nu sunt vampiri pe site

4. Depinde de gusturi, castelul e frumos daca apuci sa il vizitezi cand nu e ultra aglomerat.

5. daca tot te duci pana acolo cred ca poti sa scoti si cativa lei pentru un magnet.