| NEbuna69 a întrebat:

Cineva care a zburat cu Blue Air, stiti daca are optiunea de prioritate la îmbarcare si daca mai pot lua un bagaj mic, nu cel de mana legal (gen borseta) cum e la Wizz Air? Multumesc, dau funda.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Http://www.blueairweb.com/......calatorie/
====
„Blue Air pune la dispozitia pasagerilor serviciul de imbarcare prioritara prin care pasagerul poate beneficia de prioritate la imbarcarea in avion fata de ceilalti pasageri, fara a mai sta la coada, avand astfel avantajul de a-si ocupa confortabil locul alocat si certitudinea ca isi va putea aseza bagajul de mana intr-un loc convenabil, la indemana. Pasagerii au posibilitatea de a cumpara acest serviciu contra unei sume de 10 EUR / pasager, pe website-ul companiei. Serviciul este momentan disponibil doar pentru zborurile cu plecare din Bucuresti, Bacau, Cluj-Napoca, Iasi si Sibiu."

| acerr a răspuns:

Wizz air e excelnt si cu 5 e ai prioritate, dar nu are sens, Intrii printre primii in avion si oricum nu pleca fara toti pasagerii, ai de asteptat! niciodata nu am inteles de ce sa fii printre primii? mai ales ca ai loc cu numar