| sweetela a întrebat:

In aprilie eu impreuna cu clasa vrem sa mergem in excursie in maramures. Stiti niste pensiuni/hoteluri ceva mai ieftine? Ce am gasit ii destul de scump, dar sunt unele.si mai ieftine dar nu cu mult. Suntem un jur de 43 persoane. Vrem sa avem camere triple si duble obligatoriu, dar din nou, preturile difera si is "exceptionale".

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

La o asemenea sejur, unde participa multe persoane, pretul se poate deja negocia in limite foarte mari.
Daca stii sa negociezi bine, poti scoate sejur la jumat de pret cu 3 mese incluse.
Intai alegeti-va localitatea sau statiunea, faceti lista tuturor locatiilor care pot intra in discutie (au potential de locuri cel putin dublu), dupa care le contactati si negociati (intai telefonic, dupa care in e-mail, etc.).
Negocierea trebuie sa faca o persoana care se pricepe bine si are experienta (dintre parinti).

Eu iti recomand statiunea Baia Borsa, un loc de frumusete exceptionala, unde sunt mai multe hoteluri.
Dar pot intra in discutie si alte localitati, scoli cu internat, etc.
Incercati Hotel Cerbul, Victoria, Paltinis etc.