| Strumfyy a întrebat:

in viitorul apropiat, voi merge in vacanta intr-o zona unde bauturile alcoolice sunt foarte greu de gasit, asa ca intrebarea mea este: la aeroport, ce cantitati de acool pot cumpara din "duty-free"-urile si pot duce mai departe? sau daca ajung la destinatie, pot merge in magazinele respective pana sa ies?

Răspuns Câştigător
| Andu_Eu_1993 a răspuns:

Nu cunosc cantitatea exacta pe care o poti cumpara de pe duty-free, insa trebuie sa precizezi cand iti impacheteaza bauturile daca vei avea escala sau nu.

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cat poti consuma in 24 de ore sau depinde cat timp stai, altfel se considera contrabanda si se confisca