| Maria-Andreea_Ferenț_1995 a întrebat:

Intrebare adresata celor care au zburat cu avionul. Imi puteti spune daca am voie sa iau in bagajul de mana o cheie? Ma gandesc ca e obiect ascutit si poate n-am voie. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| eminescuhipiot a răspuns:

Bineinteles ca poti, daca pleci de acasa si iti incui usa nu iei cheia cu tine? sa poti descuia cand te intorci.
Sau te referi la cheie fixa?

| Maria-Andreea_Ferenț_1995 explică (pentru eminescuhipiot):

Ma refer la cheie pentru usa.
ai dreptate, dar nu vreau sa ma trezesc cu surprize si am preferat sa intreb. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Skippy223 a răspuns:

Poti sa ai chei in bagajul de mana, sau si in buzunar pe avion. Nu e nici o problema.