| yym a întrebat:

Buna!laughing O sa plec pentru prima oară cu avionul peste o saptamana la Lisabona. Cum este cu avionul? Cum fac sa nu imi vina greată si sa am un zbor cat mai linistit? Eu cred ca am ceva rau de înălțime.
Va multumesc mult! O seara buna!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E super cool mai ales cand isi ia zborul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Greata nu are de ce sa iti fie ca nu e ca raul de masina. Raul de inaltime iar nu se manifesta ca esti intr-o incinta inchisa

| Iulian_Lare_1986 a răspuns:

Într-un copil de 11 ani sa tot ai încredere dar nu despre asta e vb. Daca este primul tău zbor, ei bine pregătește-te sa ai mari emoții, încă de la poarta de îmbarcare un nod in stomac iți va speria gândurile, așezate pe scaunul tau si fă-te confortabil/ă dar nu te panica caci atunci când vei simti puterea motoarelor cum încep sa turuie este momentul cand tu trebuie sa te asezi pe spate si sa te lasi in voia fortii gravitationale si a fortii de frecare ce v-a ridica avionul de la sol. E o senzatie plăcută e ca si cum scaunul pe care stai te absoarbe si intri cu totul in el iar presiunea iti va infunda urechile si totul in jurul tau este distorsionat, dar pana cand aeronava va intra in linie dreaptă și vei avea un zbor de croazieră plăcut de unde poti observa pământul in adevărata lui frumusețe, aterizarea nu este rea deloc iti vei pune centura de siguranta si un hop strașnic vei simti iar motoarele se vor opri. Sper ca iti este de folos si iti doresc un zbor plăcut si o vacanță minunată. Cu stima

| justpatrick a răspuns:

Hey! Am 11 ani, ai incredere in mine, pentru ca zbor aproape lunar. Nu ai de ce sa iti fie frica. Foarte rar sunt accidente. Daca ai o carte, laptop sau ceva cu care să iti ocupi timpul, nici nu stii cat de mult a durat! Zbor placut si distractie placută!

| Burca_Svetlana_1980 a răspuns:

Că să nu-ți fie rău de înălțime nu te gândi că ești în avion.