| Anemona2020 a întrebat:

Pentru a face o călătorie in India, cu cât timp înainte trebuie sa o planifici? Stiu ca trebuie făcute niște vaccine înainte.
Am o prietena acolo și as vrea sa o vizititez vara asta.
Ca tot a venit vorba de schimbări cum am mai intrebat cu ceva zile in urma.

4 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Da telefon la ministerul de externe, ei sunt OBLIGATI sa stie tot, TOT despre orice tara in care vrei sa calatoresti
https://www.mae.ro/contact

totusi... carcoteala :D
DE CE? te duci tu vara, acolo e MAI RAU decat aici, si o sa iti fie foarte rau din cauza de diferenta de fus orar, asa ca mai bine te duci iarna, acolo nu mai e asa de cald, si s-ar putea sa iti fie mai bine;)

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Sunt 4 ore diferența de fus ce asa mare vrăjeală?
Zii ca o so trosneasca diaree orice ar face mai bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți sa o planifici și cu 1 săptămâna înainte dacă vrei. Doar ca biletele de avion sunt mai ieftine dacă le iei din timo

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru suntserios):

Diferenta de fus orar e foarte semnificativa daca acolo va fi caldura in draci, iar tu esti nedormit/nedormita!