| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, dragilor! Intrebare intrebatoare: voi ati pleca singuri in vacanta, si anume in Istanbul? Dar cu agentia de turism?! Adica na, ma rog, cu grupul, doar ca neinsotiti de un partener. Sa iei in calcul si ca n-are cine sa-ti faca poze, trebuie sa rogi pe cineva de acolo, daca nu stii engleza iar e cam rau...deci, ati lua in calcul? Eu as vrea tare mult sa plec, doar ca n-am cu cine...Meeeerci mult! Seara faina!

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pleaca cu grupul ca nu-i safe sa pleci singura, mai ales ca fata/femeie.

| minime3 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai Agentia automat prespune un grup de persoane cu autocarul, doar ca acolo fiecare e insotit, suntem necunoscuti, iar eu vreau sa merg singura in grupul asta, adica fara un prieten cunoscut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru minime3):

Nu are importanta, ca te imprietenesti cu cineva din grup, ca nu toti merg insotiti si chiar adac merg, de obicei se formeaza grupuri de mai multi membrii, ca va imprieteniti cu multi din autocar.

Singura nu recomand sa mergi, ca nu stii limba si interlopii din Turcia sunt mai rai si mai "salbateci" decat cei romani, riscand sa fii furata, violata, sau vanduta pe piata de prostitutie.

| minime3 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa zic si eu! Multumesc mult!

suntserios
| suntserios a răspuns:

As merge singur, absolut. Îmi place să vizitez orașe de unul singur, să mă plimb unde vreau și cât vreau. Nici măcar cu agenție nu mi as bate capul să îmi facă ei program.

| minime3 a răspuns (pentru suntserios):

Meeerci de sfat!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai cu cine, plecarea de unul singur adaugă un plus de suspans și excitare la aventură. Dacă pleci cu un grup de la agenție, imediar îți vei găsi prieteni în grup. Dacă pleci chiar singură, în zonele turistice vei găsi vorbitori de limbă engleză. Dacă nu știi engleza. doar româna, vei găsi translator sau îți cumperi înainte de plecare un roboțel ca un telefon care îți traduce în vreo 30 de limbi.

| minime3 a răspuns (pentru sadrian46):

Multumesc pentru sfat!

| NLS a răspuns:

Da, cu grupul e ok.

Poze găsești tu cine să-ți facă, sau îți iei un selfie-stick.

Problema e limba.
Nu te poți despărți nici o secunda de grup dacă nu știi engleza.

| minime3 a răspuns (pentru NLS):

Meeerci de parere!

| Lioana a răspuns:

Eu am calatorit asa fara partener, doar cu grupul. Nu in Turcia, in alta tara dar asta nu e relevant. Poze iti pot face cei din grup. Banuiesc ca sunt tot romani deci nu trebuie sa stii engleza.

| helpforyou a răspuns:

De ce sa ratez o ocazie de a calatori? Doar ca nu am partener?
Exlus!

Si mai pun la socoteala ca plecca o persoana singura si am posibilitatea ca la final sa ne intoarcem doi.

Categoric ca aleg sa plec in vacanta!

| minime3 a răspuns (pentru helpforyou):

Muuuuultumesc! Un sfat super!

| helpforyou a răspuns (pentru minime3):

Cu mare drag. Sper ca nu vei rata sansa si ca te vei distra super.

| CleanHeart a răspuns:

Nu îmi place să călătoresc singura fara cineva drag dar îmi plac oamenii care pot face asta.

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Călătoritul de unul singur vine cu sac de avantaje. Bucurăte de ele și nu-ți fă griji de poze și limba engleză. Atăt timp căt ai picioare si măini veiu fi in regulă.