| ElizaMDam78 a întrebat:

Bună, știe cineva cum te poți muta în uk? Sau care este cea mai rentabila viză pe o perioada destul de lunga ( nu cea de 6 luni) mai exista vreuna în afara de ea pe o perioada și mai mare? Și dacă da, cât este prețul ei?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu te mai poti muta in UK fara viza de munca, care are in spate un contract de munca pe perioada nedeterminata.
Nu am auzit sa platesti nimic pentru viza de munca, aiai este platita de angajator, cand iti ofera contractul.
Tu ce calificari si experienta ai?

| haileewatson a răspuns:

E asa de greu sa scrii "UK emigrare" pe Google? Te trimite direct pe site-ul guvernului UK unde ai toate informatiile necesare despre vize si procesul de aplicare. Daca nu esti in stare sa citesti si sa intelegi niste pagini de acolo in engleza, cum o sa te descurci in UK?

Cea mai populara viza cu care oamenii se muta in UK este Skilled Worker Visa, adica cea de muncitor calificat. Mai exista inca 10-20 tipuri de vize, dar asta e una dintre cel mai des folosite. Cererea (aplicația) pentru obținerea vizei va putea fi depusă online pe site-ul GOV.UK şi aplicantul va trebui să demonstreze că îndeplinește criteriile relevante, respectiv punctajul necesar tipului de viză pentru care se depune cererea.
Fiecare tip de viză are criterii specifice de eligibilitate.

Deci trebuie sa intri acolo sa vezi care sunt criteriile de eligibilitate si daca te incadrezi in ele.

Răspuns utilizator avertizat