Buna TPU dacă merg cu avionul si am bagaj de mana cu wizz Air pot să iau cu mine un bol de plastic si nu îmi spuneți că găsesc acolo ca nu vreau. vreau să duc un bol de plastic lucruri de plastic? mersi

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti lau bolul in bagajul de mana, daca-i mic si-ti incape in bagajul de mana.
Bajagul trebuie sa aiba maxim: 42 x 32 x 25 cm

Mai multe aici:
https://wizzair.com/......ie/bagajul

| Clorox a răspuns:

Da, poti!

| christall a răspuns:

Da, poti. Nu poti duce obiecte care pot fi periculoase, de ex. Lama de ras, forfecuta, cutit si altele. Pe siteul wizzair ai lista completa cu ce nu ai voie.

| Ironwin a răspuns:

Daca acel bol incape in bagajul de mana, atunci da, poti sa il iei cutine. Daca vrei sa mergi cu el in mana, in functie de cat mare este, poti sau nu sa te intelegi cu vamesi si/sau stewardesa.