| joghu22 a întrebat:

Buna, TPU!
Dupa 18 ani, cum se poate obține viza de emigrare in America? Adică sa te muți de tot? Imi zice cineva procedura?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Loteria vizelor.
2. Pe situl ambasadei USA la București găsești condițiile care trebuie să le îndeplinești pentru aceasta.

| Legion7X a răspuns:

Poti să te duci în sua. Ca student
Prin programul work travel sunt și acolo niște criterii sau
Loteria vizelor. bineînteles trebuie să ai bani. Sau dacă iți găsești vreo prietenă pe Facebook să îți facă chemare or vă cunoasteți aici laughing
Mai poți pleca ca turist, sa vizitezi și apoi te întorci in Tară. La fel trebuie să demonstezi că ai venituri de întreținere, chestii normale de sigurantă. Si cum în sua salarile sunt mari, îți dai seama.
Mai sunt soluții să pleci cu firme sau agenții din România in sua sau care au legatură cu diferite joburi acolo. Pe un vas de croaziera, întteținere casă, ospatar, barman, etc. Insă grijă mare că sunt mulți Tepari și firme fantomă iar socoteala de acasă nu se potrivește cu cea din târg.