| Delotto_Ronny_1989 a întrebat:

ma puteti ajuta sa gasesc 2 bilete de avion unu pentru adult si altul pentru copil, cluj-ibizia doar dus pe data de 8 si maxim 14 iunie, sa nu fie foarte mult si escala sa nu dureze mai mult de 4-5 ore.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, noi nu putem sa-ti furnizam bilete de calatorie, asta se cumpara la agentiile de voiaj sau direct la agentia de zbor.
In plus, calatoria cu copilul, necesita Procura speciala din partea parintelui care nu insoteste copilul.
Deci, biletele se pot lua numai in persoana de la agentia de voiaj sau agentia de zbor.

Da, poti lua un caine cu tine intr-o calatorie cu avionl, dar trebuie sa-i cumperi bilet si sa-l depui la serviciul de cala, al avionului, acolo unde se depun si bagajele, pentru cam, cainele nu poate merge cu tine in scaun, ci sub burta avionului, acolo unde-s bagajele.
In orice caz, un aniumal transportat asa, este foarte traumatizat si nu este indicat sa-l duci cu avionul, daca nu te muti definitiv intr-o alta tara.