| AndreeaCr a întrebat:

Cum gasesc cele mai ieftine bilete de avion?

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cu 54 de zile inainte de zbor. Bineinteles ca e mit. Daca tu pe un site cauti azi, maine dar ai cautat si ieri bilet pentru o ruta vei vedea ca pretul creste fiindca sistemul este facut sa iti creasca pretul dupa mai multe cautari. Pana si chestia cu last minute e minciuna. Am vrut sa imi iau bilet last minute si era 2000 lei doar dus, iar cu o luna mai devreme fusese 800. E loterie la biletele de avion

| mihai69 a răspuns:

Greu.
1. Te abonezi la newsletter la mai multe companii aeriene (nu numai low-cost).
2. Urmărești zilnic portalurile de rezervări de profil. Dacă afli ceva convenabil, nu cumpăra de la ei! Mergi imediat pe saitul companiei la care au găsit ei biletul ieftin - acolo îl găsești ȘI mai ieftin!

| ALGator a răspuns:

Nu stiu daca exista "cele mai ieftine". Preturile se schimba mereu.
Pe saitul asta poti alege perioade intregi si destinatii generale neprecizate.

https://www.skyscanner.ro/......openi.html

Răspuns utilizator avertizat