| ManUTD a întrebat:

Buna TPU traiesc in Valencia(Spania) cu mama mea, parintii mei sunt divortati (avand in vedere ca sunt minor) cum ar putea sa se rezolve actele fara ca mama mea sa mearga acasa in Romania? Multumesc

Răspuns Câştigător
| giubaca69 a răspuns:

Prin ambasada romana din Spania, sau cu ajutorul unei "procure" de imputernicire a unei persoane de incredere legalizata.Alte solutii LEGALE nu exista.

2 răspunsuri:
| Vladutz89 a răspuns:

Prin ambasada

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrebarea ta este imprecisa, nu spui ce acte vrei sa se rezolve. In orice caz, de regula, se pot rezolva prin reprezentantele Romaniei in Spania (Ambasada ori Consulat). Succes si numai bine!