| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa merg cu familia in Valcea... noi suntem din constanta si as avea o intrebare. Putem trece si prin braila? Adica.este drum si pe acolo? Din cate am inteles eu sunt mai multe posibilitati ca sa ajungem la valcea si una este sa trecem si prin braila. Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| paul21 a răspuns:

Buna Ionela! Si eu sunt din Constanta si stiu multe trasee prin tara...
Exista mai multe variante ca sa ajungi in Ramnicu Valcea...
Una dintre variante este Ruta Constanta-Tulcea-Braila-Buzau-Ploiesti-Brasov-Fagaras-Sibiu-Ramnicu Valcea.
Alta varianta este ruta Constanta-Slobozia-Braila-Buzau-Ploiesti-Brasov-Sibiu-Ramnicu Valcea
Daca vrei sa treci prin Bucuresti poti sa alegi Ruta Constanta-Tulcea-Braila-Buzau-Urziceni-Bucuresti-Pitesti-Ramnicu Valcea
Daca aveti benzina si doriti putina aventura puteti alege sa coborati pe Transfagarasan, mergand pe ruta Constanta-Tulcea-Braila-Buzau-Ploiesti-Brasov-Fagaras-Transfagarasan(1-2 km treci de Fagaras si faci dreapta)-Curtea de Arges-Pitesti-Ramnicu Valcea
Sper ca te-am ajutat! Distractie placuta!

1 răspuns:
| silvia94 a răspuns:

Da.este drum.j unul foarte bun.o fost terminat acum 1 an.numai bine:**