| Annyxx a întrebat:

Buna tuturor! Peste cateva zile voi pleca pentru prima data cu avionul (Blue Air) doar cu un bagaj de mana. As putea sa iau in bagaj un aparat de ras de unica folosinta cu protectie pe partea cu lama?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil, deoarece lamele, forfecutele, bricegele, unghierele cu lama mica si orice obiect care este taios sau intepacios, pot fii folosite ca arme si sunt total interzise in avion, la bagajul de mana.
Dar pot fi puse numai in bagajul care merge in cala.
Cum nu ai bagaj de cala, te sfatuiesc sa nu-l pui in cel de mana, fiindca iti va fi confiscat la scanare in vama.

| dinaprilie a răspuns:

Investeste 2 lei si vezi la aeroport ce si cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce inseamna lame, obiecte contondente, taioase, fieratanii cu care poti sa faci rau ti le vor opri acolo, nu ai voie sa treci cu asa ceva, se vor vedea la scanarea de pe banda.
Daca aveai bagaj de cala il puneai acolo fara griji.
Si pana la urma tu stai intr-un aparat de ras de unica folosinta amarat? Nu iti cumperi din locatia unde ajungi unul si gata?

| dmz123 a răspuns:

Nu o sa te lase cu el

| Rowi76 a răspuns:

Din cate stiu, se poate. Doar ca trebuie pus separat si scos cand iti verifica bagajele