| allasunshine a întrebat:

Plec cu avionul in 2 saptamana (blue air) pentru 3 zile, deci nu imi voi lua bagaj la cala, intrebarea este am voie in bagajul de mana cu machiaje (jur, fard, fond de ten, rimel) daca le declar? am auzit niste chestii cum ca as putea sa le sigilez in pungute sau ceva de genuthinking HELP plss big grin am nevoie de ele :-s

2 răspunsuri:
| GumitzaDePepene a răspuns:

Am impresia ca nu ai voie sa le pui in genti (cele pe care le porti dupa umar), ci doar in valizele tale mari, pentru ca matusii mele asa s-a intamplat

| russyy a răspuns:

Da poti.in bagajul de mana.nu ai voie forfecute, parfumuri chestii dastea.si treci printrun din ala cand treci nu trebuie sa ai fier p tine.adika kurea dastea.sau tabla mai ales.da oricum iti va zice aia acolo tot.da ai voie!winking