| madalykuka a întrebat:

Buna vreau sa stiu, daca in m`tii Apuseni gasesc vre`o cabana gen Pietrele sau Gentiana,, adica geva conditii mai de bastina si ceva ca pret mai foarte pe moca rolling on the floor
,,, M`am mutat de la inceputul anului scolar mai prin imprejurimi, si as vrea sa stiu [nu cunosc deloc Apusenii sau munti din zona] daca exista ceva rute, gen sa ma plimb,,,
Aaa si ca tot am adus vorba de munti care este muntele vostru preferat, de ce? si unde va cazati de obicei?[pentru amatorii care se cazeaza in corturi, vreau sa stiu totusi niste denumiri de cabane :*]
multumesc mult celor care imi raspund:*

1 răspuns:
| rüya a răspuns:

Zona foarte frumoasa este pe valea ariesului, unde este si ghetarul scarisoara, sau in imprejurimile orasului abrud (detunata). Cazare gasesti oriunde, pentru orice buzunar.